“Balto zvirbuli” nominācijā “Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” saņēma Rīgas Centrālās bibliotēkas Torņakalna un Āgenskalna filiālbibliotēku vadītāja Inese Ruskule par mūsdienīga universālā bibliotekārā pakalpojuma nodrošināšanu un lasīšanas veicināšanu.

Inese Ruskule par RCB Torņakalna filiālbibliotēkas vadītāju strādā kopš 2022. gada 6. septembra. 2023. gada 21. aprīlī bibliotēku atvēra jaunās telpās Ojāra Vācieša ielā 2, un pēc vairākus gadus ilgas prombūtnes Torņakalna lasītāji atkal varēja apmeklēt bibliotēku ar izsmalcinātu dizainu un ekselenti izvērtētu krājumu.

Pagājušā gadsimta sākumā celtās ēkas mūsdienīgi iekārtotajās un aprīkotajās telpās ir saglabāti atsevišķi vēsturiskā dizaina elementi, kas piešķir tai īpaša stila skanējumu, mājīgumu un siltumu bibliotēkas telpām. Gatavojoties bibliotēkas atvēršanai, Ineses Ruskules vadībā rūpīgi tika izvērtēts esošais (no Torņakalna filiālbibliotēkas slēgšanas laika saglabātais) bibliotēkas krājums. Tagad tas sastāv no aptuveni 12 tūkstoši vienībām, kas katra ir gājusi caur Ineses un viņas bibliotēkas darbinieku rokām, katra ir iegulusi savā, vienīgi tai paredzētajā vietā.

Tradicionāli bibliotēka rīko mākslas izstādes bērnu un pieaugušo auditorijām. Šo izstāžu sagatavošanai vajadzīga veiksmīga komunikācija un telpisks redzējums.

RCB Torņakalna filiālbibliotēka Ineses vadībā ir iesaistījusies gan Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas projektā “Grāmatu starts”, kas lasīšanai piesaista pašus mazākos lasītājus, gan grāmatu lasījumos Ziemeļvalstu literatūras nedēļas rītausmas stundās, gan RCB integrācijas projektā “Pratīgs skolēns informācijas plašumos”, gan citos lielāka vai mazāka mēroga projektos.

Bibliotēka ir veidojusi virtuālo izstādi “Torņakalns – Pārdaugavas senākā apkaime”, kas piedāvā iepazīt apkaimes vēsturi, dabas objektus un ievērojamus cilvēkus. Turpinās darbs pie Torņakalna filiālbibliotēkas novadpētniecības materiālu krājuma un iecerētās literārās pastaigas pa Torņakalna apkaimi.
Inesei ir plaša darba pieredze un zināšanas – pirms tam viņa strādājusi dažādās RCB filiālbibliotēkās, kā arī īstenojusi dažādus projektus Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļā. No 2023.gada jūnija Inese vada arī otru filiāli – RCB Āgenskalna filiālbibliotēku.

RCB Torņakalna un Āgenskalna filiālbibliotēku vadītāja Inese Ruskule

Bibliotēkas darbinieki Ineses vadībā strādā ar iedvesmu un daudzpusīgi. Kolēģi augstu vērtē Ineses praktisko redzējumu, komunikācijas prasmi un sirsnīgo koleģialitāti.

Apsveicam!

Aicinām ielūkoties balvas vēsturē:
“Baltais zvirbulis 2022” – RCB Bibliotēku dienesta galvenā eksperte bibliotēku jomā Zane Ramiņa
“Baltais zvirbulis 2021” – RCB Čiekurkalna un Jaunciema filiālbibliotēku vadītāja Aija Namavīra
“Baltais zvirbulis 2020” – RCB galvenā eksperte bibliotēku jomā Aiga Balode
“Baltais zvirbulis 2019” – RCB galvenā eksperte bibliotēku jomā Inta Sallinene
“Baltais zvirbulis 2017” – RCB galvenā eksperte bibliotēku jomā Zinta Geršmane
“Baltais zvirbulis 2016” – RCB komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītāja Ineta Kaļķe
“Baltais zvirbulis 2015” – RCB Pļavnieku filiālbibliotēkas vadītāja Līga Bergmane
“Baltais zvirbulis 2014” – RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēkas vadītāja Baiba Andrejeva
“Baltais zvirbulis 2013” – RCB Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Gunta Ozola
“Baltais zvirbulis 2012” – RCB Bibliotēku dienesta galvenā speciāliste Ingūna Stranga