Abu bibliotēku plānojuma pamats ir telpu ērtība bibliotekāriem un apmeklētājiem, šeit ir domāts par katras aprīkojuma, iekārtas un mēbeļu detaļas atrašanās vietu un piemērotību konkrētai funkcijai. RCB Āgenskalna un Torņakalna filiālbibliotēku telpas ir patiesi atmosfēriskas, skaistas un gaišas šī vārda visplašākajā nozīmē.
Zane Ramiņa abām bibliotēkām ir sagatavojusi arī norādes, informatīvos uzrakstus, dekoratīvās uzlīmes logu noformējumam.

Ar Zanes līdzdalību veikta telpu krāsojuma, grīdas segumu, apgaismes ķermeņu un citu interjera elementu izvēle. Zanei piemīt spēja lietišķi komunicēt ar visām remontdarbos iesaistītajām pusēm un aizstāvēt bibliotēkas viedokli – prasības bibliotēkas lietotājiem un darbiniekiem ērtas un funkcionālas vides veidošanā.

Vienotais iekārtojuma stils ir kļuvis par RCB jauniekārtoto bibliotēku vizītkarti gan telpu krāsojuma, gan apmēbelējuma ziņā. Jauno bibliotēku stila vienkāršībai un atturīgajai elegancei piemīt drošības un darba noskaņas efekts, kas ir tik svarīgi publiskajai bibliotēkai, kuras galvenās funkcionālās vērtības ir izglītība, informācija, izklaide un komunikācija.

Zane Ramiņa ir rūpējusies ne tikai par RCB Āgenskalna un Torņakalna filiālbibliotēkas iekārtošanu. Viņas ieguldījums redzams pilnīgā bibliotēkas iekārtošanā filiālbibliotēkā “Avots”, Daugavas un Bišumuižas filiālbibliotēkā, RCB Pludmales lasītavā Lucavsalā, Ārējā apkalpošanas punktā Ieslodzījumu vietas pārvaldes Rīgas Centrālcietumā. Tāpat Zane piedalījusies atsevišķu telpu iekārtošanā, pārkārtošanā un noformēšanā, radot patīkamu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenā eksperte bibliotēku jomā – arhitekte Zane Ramiņa saņem balvu “Baltais zvirbulis”

Apsveicam!

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Centrālā bibliotēka
www.rcb.lv