Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Imanuelam Kantam 300: pasākumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 
Naujenes bibliotēkā notiks izlasīto grāmatu svētki “Lasām kopā = Esam kopā” 
Pieejams jauns medijpratības veicināšanas atbalsta materiāls “Jaunieši un bibliotekāri – kopīgs ceļš medijpratībā” 
Dundagas bibliotēka rīko nodarbību un sarunu ciklu “Biez grāmat, plāns laps” 
Savu vēsturi pārskatot: Pierīgas bibliotēku pirmsākumi un Salaspils gadījuma piemērs 
Klajā nācis izdevums “Latvijas Bibliotekāru biedrība simts gados” 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Institūcijas Latvijā

Latvijas Bibliotēku padome (LBP)

Latvijas Bibliotēku padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts stratēģijas izstrādē bibliotēku jomā, veicina bibliotēku attīstību un sadarbību, kā arī lēmumu pieņemšanu jautājumos, kas attiecas uz bibliotēku darbību.


Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC)

Kultūras informācijas sistēmu centrs ir Kultūras ministrijas pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.
Centra mērķis ir nodrošināt arhīvus, bibliotēkas un muzejus ar nepieciešamajiem informācijas tehnoloģiju resursiem, lai tās varētu kultūras vērtības saglabāt un nodrošināt to pieejamību sabiedrībai.


Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte

Iegūstams bakalaura un maģistra grāds

Bakalaura studiju programma “Informācijas pārvaldība”
Studiju programma sagatavo speciālistus ar zināšanām un prasmēm par visu informācijas ciklu: informācijas vākšanu, apstrādi un organizēšanu, glabāšanu, informācijas meklēšanu un izguvi, kā arī izplatīšanu.

Maģistra studiju programma “Bibliotēkzinātne un informācija”
Studiju programma piedāvā plašu un daudzveidīgu bibliotēkzinātnes, informācijas zinātnes un grāmatzinātnes disciplīnu spektru. Studiju process ir veidots ar mērķi sagatavot augsti kvalificētus speciālistus, ekspertus un vadītājus darbam bibliotēkās un citās informācijas institūcijās.


Latvijas Kultūras koledža

Iegūstama 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība, 4.profesionālās kvalifikācijas līmenis

Bibliotēku informācijas speciālists
Programma sniedz studentiem vispusīgas zināšanas un izpratni par bibliotekārajiem procesiem un mūsdienu informācijas vidi.

Izglītības iestādes bibliotekārs
Programma sniedz studentiem vispusīgas zināšanas un izpratni par bibliotekārajiem procesiem un mūsdienu informācijas vidi izglītības iestāžu bibliotēkas.


Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA)

Latvijas autoru biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA) ir nevalstiska organizācija, kas apvieno dažādus autorus, kuri kopā, kolektīvā pārvaldījumā, īsteno savas mantiskās tiesības un veido efektīvu sadarbību starp autoriem un viņu darbu izmantotājiem, lai nodrošinātu darbu izmantotājiem ērtu iespēju likumīgi izmantot autoru darbus un autoriem saņemt par to atlīdzību.

 

LATREPRO

LATREPRO ir mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas rūpējas, lai autori un izdevēji saņemtu taisnīgu atlīdzību par viņu darbu kopēšanu Latvijā. LATREPRO darbību atbalsta Starptautiskā reproducēšanas tiesību organizāciju federācija IFRRO

 

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF)

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) ir publisks nodibinājums, kas darbojas saskaņā ar tā likumu un nolikumu.

VKKF mērķis ir veicināt līdzsvarotu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī saskaņā ar valsts kultūrpolitikas vadlīnijām, organizējot kultūras projektu konkursus.