Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Barondiena tiešsaistē 
Latvijas jaunākās grāmatas (1.–15. oktobris) 
Konference par valsts pētījumu programmas projektiem 
Aktualitātes Kultūras mantojuma satura digitalizācijas projektā 
IFLA apkopojums par bibliotēku tehniskajām vajadzībām un sagatavotību 
Understanding the Mechanical Behavior of Library & Archive Materials with Changes in Relative Humidity 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Blog

Visas ziņas

Ziņas

Barondiena tiešsaistē 

Tautasdziesmu kārtotājam un “Latvju dainu” publicētājam Krišjānim Baronam (1835–1923) šoruden 185. gadskārta. Jau vairākus gadu desmitus Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve oktobra izskaņā rīko ikgadējo Krišjāņa Barona konferenci.

Projekti

Aktualitātes Kultūras mantojuma satura digitalizācijas projektā 

Šī gada rudenī apritējis Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Latvijas valsts projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” trešais gads. Turpinot darbu, šobrīd sagatavoti priekšlikumi autortiesību regulējuma jomā digitālā kultūras mantojuma plašākai pieejamībai, uzsākta nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un kultūras norišu digitālā fiksēšana, kā arī kultūras pieminekļu pārvaldības sistēmas izstrāde.

Ziņas

IFLA apkopojums par bibliotēku tehniskajām vajadzībām un sagatavotību 

Informācijas tehnoloģijas joprojām būtiski ietekmē bibliotēku nozari. Bibliotēku, to lietotāju un politikas veidotāju priekšstats par bibliotēku pakalpojumiem un sagaidāmais rezultāts aug līdztekus tehnoloģiju attīstībai un mainīgajām sabiedrības vajadzībām. Piemērota un mērķim atbilstoša bibliotēku informācijas tehnoloģiju infrastruktūra un aprīkojums, kā arī bibliotekāru prasmes ir noteicošie faktori, lai bibliotēkas spētu tikt galā ar šiem uzdevumiem.

Ziņas

Virtuālajā izstādē “Generation Code” EP deputāte Dace Melbārde stāsta par medijpratības sekmēšanas pasākumu cikliem Latvijas publiskajās bibliotēkās 

Valmieras bibliotēka kā Eiropas publisko bibliotēku programmas Public Libraries 2030 un iniciatīvas Lighthouse Libraries dalībniece jau piecus gadus aktīvi līdzdarbojas Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļas #CodeWeek aktivitātēs Eiropas Parlamentā, Briselē.

Ziņas

Akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” atklāšanas pasākums 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 19. līdz 25. oktobrim organizē akciju “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Tās mērķis – mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.) ikdienas dzīves situāciju ērtākai, ātrākai un drošākai risināšanai tiešsaistē.

Pētniecība un izglītība

Uzsāk valsts pētījumu programmu “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai” 

Piecas vadošās augstākās izglītības un kultūras mantojuma institūcijas Latvijā: Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts uzsākušas Kultūras ministrijas (KM) izstrādātās valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai 2020. – 2022.gadam” īstenošanu.

Krājums un dati

Ineses Vaideres dāvinājums Latvijas bibliotēkām 

Ar Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres (ETP) atbalstu klajā nākusi Ilgoņa Upmaļa grāmata “Latvija – PSRS impērijas militarizētā kolonija”, kas svinīgi tika atvērta 9. oktobrī, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam. Grāmata atmasko militarizēto tautsaimniecību Latvijā un ir smaga apsūdzība PSRS impērijai, kuras sa¬stāvā ilgus gadus bija okupētā Latvija.