Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Imanuelam Kantam 300: pasākumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 
Naujenes bibliotēkā notiks izlasīto grāmatu svētki “Lasām kopā = Esam kopā” 
Pieejams jauns medijpratības veicināšanas atbalsta materiāls “Jaunieši un bibliotekāri – kopīgs ceļš medijpratībā” 
Dundagas bibliotēka rīko nodarbību un sarunu ciklu “Biez grāmat, plāns laps” 
Savu vēsturi pārskatot: Pierīgas bibliotēku pirmsākumi un Salaspils gadījuma piemērs 
Klajā nācis izdevums “Latvijas Bibliotekāru biedrība simts gados” 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Blog

Visas ziņas

Bērni un jaunieši

Naujenes bibliotēkā notiks izlasīto grāmatu svētki “Lasām kopā = Esam kopā” 

No 2024. gada 2. aprīļa līdz 8. maijam, lai izkoptu un veicinātu lasīšanas paradumus ģimenē, Naujenes bibliotēka sadarbībā ar Naujenes pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”, organizē lasīšanas veicināšanas aktivitāšu ciklu “Lasām kopā = Esam kopā” pirmskolas vecuma bērniem un to vecākiem. Cikls notiek Latvijas Nacionālās bibliotēkas norišu kopas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros ar LR Kultūras ministrijas atbalstu.

Bērni un jaunieši

Dundagas bibliotēka rīko nodarbību un sarunu ciklu “Biez grāmat, plāns laps” 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros ar LR Kultūras ministrijas atbalstu no 2024. gada aprīļa līdz oktobra beigām Dundagas bibliotēka rīko nodarbību un sarunu ciklu “Biez grāmat, plāns laps” jeb “dundzniks runę, las un rakst skaidar valad un duomę ka top grāmats” (vietējos dialektos).

Pētniecība un izglītība

Aicinājums piedalīties seminārā par veco fotogrāfiju restaurāciju un digitalizāciju 

2024. gada 24. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Erasmus+ KA2 projekta “Digitization, Digital Restoration and Presentation of old photographs”, Nr. 2022-1-BG01-KA220-VET-000088439 ietvaros organizēts seminārs par veco fotogrāfiju restaurāciju un digitalizāciju. Seminārs ir bez maksas, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Grāmatai 500

Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka izstrādājusi pastaigu maršrutu “Kā pa Jēkabpils Vēstneša slejām” 

2023. gada 12. oktobrī apritēja 100 gadi kopš laikraksta “Jēkabpils Vēstnesis” pirmā numura iznākšanas. Atzīmējot šo notikumu, Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka ir izstrādājusi pastaigu maršrutu “Kā pa Jēkabpils Vēstneša slejām”. Pastaigu maršruts ir izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros. Tā atklāšana notiks 2024. gada 16. aprīlī plkst. 13.00.

Pētniecība un izglītība

LU Bibliotēka aicina uz tīmekļsemināru par pasaulē lielāko datubāzi zinātnei – Dimensions 

Latvijas Universitātes Bibliotēka sadarbībā ar Dimensions 23. aprīlī plkst. 16.00 aicina uz tīmekļsemināru “Dimensions: pasaulē lielākā ar zinātni saistītā datubāze pētniecības sasniegumu novērtēšanai un atpazīstamībai” (Dimensions: The World’s Largest Linked Research Database for Research Assessment and Visibility). Dalība seminārā ir bez maksas.

Pētniecība un izglītība

LU bibliotēka aicina piedalīties starptautiskos tīmekļsemināros par sabiedrisko zinātni Baltijā 

Sabiedriskā zinātne (Citizen Science) kļūst arvien populārāka, rosinot interesi un pārdomas par vairākiem jautājumiem – kā realizēt sabiedriskās zinātnes aktivitātes, kādas prasmes un resursi ir nepieciešami, vai mana organizācija ar to jau nodarbojas? Lai uzzinātu vairāk par sabiedriskās zinātnes iespējām, aicinām ikvienu sabiedriskās zinātnes interesentu reģistrēties tīmekļsemināriem, kuru laikā piecas LibOCS projektā iesaistītās Baltijas valstu universitātes dalīsies ar savu pieredzi BESPOC modeļa realizācijā.