Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Apmeklētājiem slēgtas kultūrvietas un nenotiek pasākumi; aicinām kultūras saturu baudīt virtuāli 
Aicina piedalīties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas aktivitātēs gan Latvijā, gan pasaulē 
Pieredzes stāsts: Islandes bibliotēku fokusā – lietotājs! 
Latvijas jaunākās grāmatas (1.–15. oktobris) 
Nedēļas garumā tiešsaistē būs skatāma Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskā konferenču sērija “Kultūras Krustpunkti XV” 
Konferencē spriedīs par ētiskajiem izaicinājumiem virtuālajā un reālajā pasaulē 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Blog

Visas ziņas

Ziņas

Aicina piedalīties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas aktivitātēs gan Latvijā, gan pasaulē 

Visā pasaulē no šī gada 24. oktobra līdz 31. oktobrim norisināsies jau desmitā UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa (Global media and information literacy week), kuras tēma šogad ir “Medijpratība un informācijpratība sabiedriskajam labumam”. Plašs tematisku aktivitāšu klāsts iecerēts arī Latvijā.

Pētniecība un izglītība

Nedēļas garumā tiešsaistē būs skatāma Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskā konferenču sērija “Kultūras Krustpunkti XV” 

No 1. līdz 5. novembrim Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina tiešsaistē sekot līdzi konferenču sērijas “Kultūras Krustpunkti XV” notikumiem, kas reprezentēs LKA pētniecisko profilu, kā arī atklās dažādu starpdisciplināru un starp-institucionālu kultūras un mākslas pētnieku komandu un individuālu pētījumu tematus un galvenos rezultātus, tostarp Valsts pētījumu programmas projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai” / CARD mērķus un pirmā gada darbības rezultātus.

Pētniecība un izglītība

Pedagogi un speciālisti darbā ar jauniešiem aicināti pieteikties bezmaksas tiešsaistes semināru ciklam “Medijpratība pedagogiem digitālo pārmaiņu laikmetā” 

No š.g. 26. oktobra līdz 16.novembrim Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju organizē interaktīvu bezmaksas tiešsaistes semināru ciklu “Medijpratība pedagogiem digitālo pārmaiņu laikmetā”. Semināru cikla norise plānota otrdienu pēcpusdienās no 14.00 – 15.30 platformā ZOOM, un tā mērķauditorija ir vispārējās izglītības pedagogi un speciālisti darbā ar jauniešiem un skolas vecuma bērniem.

Pētniecība un izglītība

OpenAIRE Nacionālais atvērtās piekļuves dienests un LU Bibliotēka aicina uz Starptautiskās atvērtās piekļuves nedēļas pasākumiem 

Oktobris tradicionāli nāk ar plašu pasākumu programmu atvērtās piekļuves kontekstā. Pasaulē jau 14. reizi (kopš 2007. gada) no 25. līdz 31. oktobrim tiek svinēta Starptautiskā atvērtās piekļuves nedēļa. Šī gada moto ir “It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity”, aicinot domāt par atvērto zināšanu vienlīdzības komponentēm sabiedrībā. OpenAIRE Nacionālais atvērtās piekļuves dienests un Latvijas Universitātes bibliotēka šogad aicina piedalīties vairākos zināšanu papildināšanas tiešsaistes pasākumos.

Raksti

Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās turpinās 

2021. gada 23.–24. septembrī tiešsaistē notika konference Igaunijas, Latvijas un Lietuvas muzeju un bibliotēku darbiniekiem “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās”. Pasākuma mērķis bija stiprināt muzeju un bibliotēku lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanā. Konference piedāvāja vietēja un starptautiska mēroga nozaru ekspertu priekšlasījumus un praktiskas darbnīcas, lai gūtu zināšanas, izmēģinātu noderīgus rīkus un tīklotos ar Baltijas valstu kolēģiem. Abās dienās konferenci noskatījās vairāk nekā 1000 skatītāju.