Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Aicinām ielūkoties Bibliotēku portāla sadaļā “Profesionālie resursi” 
Atskats uz Talsu Galvenās bibliotēkas Lielo talku Talsu Jaunajos kapos 
Kļūsti par bibliotekāru – iegūsti kvalifikāciju! 
Vecākais bibliogrāfs 
Bibliotekāru aptauja: Bibliotēku fiziskās un virtuālās telpas simbioze kā viena no attīstības tendencēm 
Sarunāties, sadarboties un nenogurstoši strādāt 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Blog

Visas ziņas

Projekti

Izsludina pēdējo pieteikšanos “Iedvesmas bibliotēkai” 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība aicina bibliotēkas pieteikties projektam “Iedvesmas bibliotēka”. “Iedvesmas bibliotēka 2024” būs projekta trešais un noslēdzošais gads. Pieteikties projektam var ikviena bibliotēka līdz 2023. gada 31. augustam. Biedrība izraudzīsies 3–5 bibliotēkas, kuru idejas ar ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu īstenos nākamajā gadā. Biedrība sniedz ne vien finansiālu un organizatorisku atbalstu, bet arī piedāvā profesionālu arhitektu konsultācijas.

Projekti

Latvijai – katru dienu jauns skaļās lasīšanas čempions 

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi un 30 reģionālajiem vadītājiem paziņo Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību pirmos rezultātus un aicina turpināt aktīvi iesaistīties 5.-6. klašu skolēnus visos novados. Šīs sacensības tiek rīkotas jau sesto gadu, tās norisinās trīs posmos. Par otro posmu šobrīd saņemtas ziņas no pirmajiem sešiem Latvijas reģioniem, atklājot, kas ir reģionālie lasīšanas čempioni. Katru dienu – jauns lasīšanas čempions!

Projekti

Pasniegta Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balva “Baltais zvirbulis” 

16. maijā svinīgā klātienes ceremonijā “Mazajā Ģildē” tika pasniegta Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) gada balva “Baltais zvirbulis”. Balvas vēstījums ir atzinība par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā. Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenā eksperte bibliotēku jomā Zane Ramiņa – arhitekte ar doktora grādu un speciāliste telpu dizainā – balvu saņem par divu Rīgas kalnu bibliotēku – RCB Āgenskalna un Torņakalna filiālbibliotēkas telpu funkcionālo plānu izstrādi un darbu šo bibliotēku iekārtošanā.

Grāmatai 500

Iespēja piedalīties ekskursijā pa 20. gadsimta sākuma Rīgas lasīšanas vietām 

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina piedalīties ekskursijā pa lasīšanas vietām Rīgas pilsētvidē. Pastaigas ietvaros varēs aplūkot vietas, kas saistītas ar latviešu grāmatniecības vēsturi, tostarp dažas no LNB ceļvedī “Lasāmvietas. Ceļvedis pa lasīšanas vietām 20. gs. sākuma Rīgā” pieminētajām ēkām. Ekskursijas notiks 18. maijā plkst. 18.00 un 27. maijā plkst. 11.00.