Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Nozare pārmaiņu epicentrā: Intervija ar Igaunijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Martinu Ēvelu 
Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina kultūras nozares speciālistus piedalīties tiešsaistes seminārā par drošību digitālajā vidē 
Atskats uz semināru “Pētniecības nozīme latviskā mantojuma saglabāšana un popularizēšanā” Talsu Galvenajā bibliotēkā 
Jānis Ozols – literāri izsmalcinātais piebaldzēns 
Atskats uz Skrindu dzimtas muzeja un Vaboles pagasta bibliotēkas pasākumu “Drukuots vuords – gaismys ceļš’’ 
Vadītājs 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

Blog

Visas ziņas

Bērni un jaunieši

Bibliotekāri aicināti pieteikties tīmekļsemināram “Jaunieši un sociālie mediji: kā gudri patērēt un radīt” 

LNB Bibliotēku attīstības centrs ar Kultūras ministrijas atbalstu 2023. gada 28. novembrī no pulksten 10 līdz 12.30 Zoom platformā rīko tīmekļsemināru “JAUNIEŠI UN SOCIĀLIE MEDIJI: KĀ GUDRI PATĒRĒT UN RADĪT”. Tīmekļseminārs galvenokārt paredzēts Latvijas skolu un akadēmisko bibliotēku bibliotekāriem, publisko bibliotēku speciālistiem darbā ar jaunatni, jaunatnes darbiniekiem, taču gaidīts ikviens interesents.

Pētniecība un izglītība

Muzeju, bibliotēku, arhīvu un galeriju speciālistus aicina pieteikties apmācībām “Mēs savai kopienai” 

Lai veicinātu reģionu muzeju, bibliotēku, arhīvu un galeriju partnerību un kapacitāti darbā ar kopienām, Latvijas Muzeju biedrība un Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā aicina šo iestāžu darbiniekus līdz 29. novembrim pieteikties apmācībām “Mēs savai kopienai”. Nodarbības notiks no 2023. gada 4. decembra līdz 2024. gada 15. janvārim. Dalība apmācībās sniegs iespēju piedalīties projektu konkursā, lai iegūtu finansējumu savas kopienas iniciatīvas atbalstam.

Grāmatai 500

Bauskas Centrālā bibliotēka aicina uz grāmatizdevējam Andrejam Jesenam veltītiem “Andrejdienas lasījumiem” 

Grāmatizdevēja Andreja Jesena (1873–1958) gads Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkoto notikumu ciklā noslēgsies ar lasījumiem Andrejdienā. Ticējumiem bagātā dienā, 30. novembrī, aicināti ieplānot aptuveni divas brīvas stundas, lai tiktos “Andrejdienas lasījumos” Bauskas Dzeltenajā mājā (Rīgas ielā 8) plkst. 13.00.

Bērni un jaunieši

Tīmekļa seminārs “Kā klājas Voldemāra Caunes balvas laureātiem?” 

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, atzīmējot bibliotēkas 246. gadskārtu, 24. novembrī organizē konferenci “LAIKS. CILVĒKI. BIBLIOTĒKA.”, kuras laikā jau 17. reizi pasniegs Voldemāra Caunes balvu “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. Kopš 2007. gada balvu saņēmuši 29 laureāti no visiem Latvijas novadiem. Laureāti turpina radoši strādāt un tīmekļa seminārā “Kā klājas Voldemāra Caunes balvas laureātiem?” 22. novembrī plkst. 14.00 stāstīs par saviem panākumiem, izaicinājumiem un dalīsies ar saviem veiksmes stāstiem.

Grāmatai 500

Valkai jauns kalendārs! Aicina to atvērt kopā 

Sestdien, 25. novembrī, plkst.13 Valkas pilsētas kultūras namā notiks grāmatizdevēja Jāņa Rauskas 150. dzimšanas dienai veltītā kalendāra “LAIKS. Kalendārs 2024” atvēršanas pasākums. Ikviens interesents aicināts apmeklēt šo notikumu un ieskatīties jaunizdotā kalendāra lappusēs, satikt tā veidotājus un iepazīt arī Latvijas kontekstā nozīmīgo grāmatizdevēju-valcēnieti Jāni Rausku.