Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.

Par aizvadītā gada darbu kultūras jomā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vērtēšanas komisija nolēma apbalvot astoņus balvas pretendentus. Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu saņems Dziesmu svētku virsdiriģents, Rīgas Latviešu biedrības vīru kora mākslinieciskais vadītājs Edgars Račevskis, VEF Kultūras pils direktore Ženija Katkovska un Tautas deju ansambļa “Dzintariņš” mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga. Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Doloresa Veilande saņems balvu nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks”, bet nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva/u vadītājs/i” balvu piešķirs Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” vīru kora “Frachori” mākslinieciskajam vadītājam Andrejam Mūrniekam un Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” vadītājai Dagmārai Prībergai. Savukārt nominācijā “Sadarbības projekts” balvu pasniegs Rīgas koru virsdiriģentam Romānam Vanagam un režisoram Uģim Brikmanim par ieguldījumu Rīgas 810. gadadienai veltītajā lielkoncertā “Meistars. Dziesma. Leģenda”.

Balvu “Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz kopš 2004. gada. Pretendentus balvai izvirza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, departamenta padotībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes.

Papildu informācija:

Ilona Vanadziņa

RD IKSD Kultūras pārvaldes Kultūras iestāžu un amatierkolektīvu nodaļas vadītāja

Tālr.: 67043662; 29252745

kā arī interneta vietnē www.kultura.riga.lv

Indra Vilde

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 67026838; 26708034