Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu Gada balvu "Baltais Zvirbulis" saņēma Rīgas Latviešu biedrības sieviešu kora "Ausma" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Zirnis, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" deju ansambļa "Daiļrade" mākslinieciskā vadītāja Silva Štelfa, VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina, Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" Tautas lietišķās mākslas studijas "Atkalnis" vadītāja Baiba Balode un Rīgas domes Kultūras Departamenta Finanšu pārvaldes direktore Sandra Jakobsone.

Nominācijā "2009. gada kultūras centra darbinieks" balvu saņēma VEF Kultūras pils skatuves gaismotājs Raimonds Daugavietis. Par kvalitatīvu bibliotekāro darbu, veiksmīgi sarīkotiem pasākumiem un nozīmīgu ieguldījumu bibliotēkas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā nominācijā "2009. gada bibliotēkas darbinieks" balvu saņēma Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Natālija Hološa.

Savukārt nominācijā "2009. gada tautas mākslas kolektīva/u vadītāja/s" Gada balvu "Baltais Zvirbulis" piešķīra Pūtēju orķestra "Fanfara" diriģentam Jānim Grahoļskim un Rīgas domes Kultūras departamenta folkloras kopas "Iļjinskaja Pjatņica" vadītājam Sergejam Oļenkinam.

Rīgas domes Kultūras departamenta žūrijas komisija nominācijā "2009. gada mākslas un mūzikas skolu darbinieks" apbalvoja Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pedagogu Viktoru Ļedovski un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Daci Paeglīti.

Nominācijā "2009. gada sadarbības projekts" Gada balvu "Baltais Zvirbulis" saņēma Somijas vēstniecība Latvijā par kultūras daudzveidības, starpkultūru dialoga un sabiedrības integrācijas procesu veicināšanu. Šajā nominācijā par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu, īpaši atzīmējot realizētos pasākumus pilsētvidē balvu saņēma Mākslas projektu kuratore Ieva Kulakova, Laikmetīgās Mākslas centrs, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītāja Arta Goldberga, pasākumu režisorei un producentei Ilonai Brūverei un Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs.

Savukārt mākslinieks Egils Mednis saņēma balvu nominācijā "2009. gada sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā" par vizuālās komunikācijas realizāciju "Rīgas svētkos 2009", Gaismas festivālā "Staro Rīga" un Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 programmā "Force Majeure".

2004. gadā Rīgas domes Kultūras departaments uzsāka tradīciju ar īpašām Gada balvām "Baltais zvirbulis" sveikt aizvadītā gada ievērojamākos Rīgas pilsētas kultūras darbiniekus. Pretendentus balvai izvirza kultūras darbinieki no Rīgas domes Kultūras departamenta, tā pārziņā un pakļautībā esošām kultūras iestādēm un kolektīviem, atzīmējot ne vien izvirzīto kultūras darbinieku ieguldījumu kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanā galvaspilsētā aizvadītajā gadā, bet jo sevišķi individuālo ieguldījumu un īpašas personiskās kvalitātes kultūras darbā.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Dambekalne
Rīgas domes Kultūras departamenta direktores palīdze preses jautājumos