Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Latvijas jaunākās grāmatas (1.–15. septembris) 
Bibliotekārs–novadpētniecības speciālists 
Humanitāro un sociālo zinātņu izdevumi svešvalodās (2024, Nr. 3) 
Tehnoloģiju un dabaszinātņu izdevumi svešvalodās (2024, Nr. 3) 
Klajā nākuši LNB Nozaru literatūras centra “Jaunieguvumu apskata” septembra numuri 
Plūdoņa lasāmčemodāns 

Skatīt vairāk

20 Sep 2024

Profesionālās biedrības

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB)

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) dibināta 1923. gada 29. aprīlī un ir neatkarīga brīvprātīga profesionāla organizācija, kas uz kopēju interešu pamata apvieno bibliotēku un informācijas nozares speciālistus. Biedrībā darbojas 420 individuālie biedri un 65 institucionālie biedri. Biedrība izvērš savu darbību caur četru reģionālo nodaļu (Vidzeme, Latgale, Zemgale, Kurzeme) aktivitātēm un piedāvā biedriem iesaistīties dažādu profesionālo interešu sekciju darbā.

LBB mērķis ir saliedēt Latvijas bibliotekāro sabiedrību, motivēt profesionālajai pilnveidei, veicināt bibliotēku nozares attīstību valstī, celt bibliotekāra profesijas prestižu un aizstāvēt bibliotēku un bibliotekāru tiesības un intereses.

LBB ir Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) un Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroja (European Bureau of Library, Information and Documentation Associations, EBLIDA) biedrs un darbojas kā Latvijas bibliotēku un bibliotekāru pārstāvis šajās starptautiskajās organizācijās.

 

Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācija (LATABA)

Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācija (LATABA) ir dibināta 1994. gada 11. oktobrī, piedaloties 10 bibliotēkām. 20 gadu laikā tā izveidojusies par spēcīgu organizāciju un aptver visas lielākās Latvijas akadēmiskās un speciālās bibliotēkās – kopskaitā 25.

LATABA darbības mērķi ietver:
• veicināt Latvijas augstskolu un speciālo bibliotēku attīstību un sadarbību;
• veicināt Latvijas zinātnes, augstākās izglītības un tautsaimniecības optimālu informatīvo apgādi;
• saliedēt biedrības sastāvā esošās augstskolas un speciālās bibliotēkas, kam ir līdzīgi informatīvie un zinātniskie mērķi un uzdevumi.

LATABA nodrošina biedru interešu pārstāvniecību LR Izglītības un Zinātnes Ministrijas darba grupās un stratēģisko lēmumu pieņemšanas procesā, organizē savstarpējās pieredzes apmaiņas, kvalifikācijas celšanas un informatīvos pasākumus.

 

Latvijas Skolu bibliotekāru biedrība (LSBB)

Latvijas Skolu bibliotekāru biedrība (LSBB) dibināta 1997.gada 21.februārī (nosaukums līdz 2005.gada 9.septembrim – Latvijas Skolu bibliotekāru asociācija).

Biedrība ir atklāta, brīvprātīga, sabiedriska organizācija, kas uz kopēju interešu pamata apvieno skolu bibliotekārus, personas, kas saistītas ar skolu bibliotēku darbu un darbojas citās izglītības jomās. LSBB mērķis ir apvienot un rosināt saliedētai profesionālai aktivitātei skolu bibliotekārus.

 

Latvijas Bibliotekāru izglītības apvienība (LBIA)

Latvijas Bibliotekāru izglītības apvienība (LBIA) dibināta 2010.gada 16.novembrī (nosaukums līdz 2014.gada 28.janvārim – Izglītības apvienība „I Fortum”).

Biedrības mērķis ir apvienot izglītības darba organizatoru, akadēmiskā personāla, lektoru un treneru intelektuālo potenciālu, lai sekmētu informācijas speciālistu formālās un neformālās izglītības sistēmas attīstību valstī, kā arī aktīvi iesaistīties mūžizglītības politikas veidošanā. LBIA darbība aptver ne tikai bibliotēku nozari, viens no galvenajiem tās darbības uzdevumiem ir nodrošināt informācijas speciālistu (bibliotēku, muzeju, arhīvu, izglītības iestāžu, informācijas centru un citu institūciju darbinieku) kvalitatīvu akadēmisko izglītību un profesionālo pilnveidi, kvalifikācijas līmeņa iegūšanas un pārkvalifikācijas iespējas.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNBAB)

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ir sabiedriska organizācija, kas dibināta 1998. gada aprīlī.
Biedrība darbojas un organizē dažādus labdarības pasākumus, lai palīdzētu Nacionālajai bibliotēkai un bibliotēkām visā Latvijā kļūt par saturā un iespējās bagātiem kultūras, izglītības un sabiedriskās dzīves centriem.