Pastāsti par savu darbu LNB Bibliotēku attīstības centrā!

Esmu nozares speciāliste darbā ar bērniem un jauniešiem. Esmu atbalsts bibliotekāriem, kuri strādā ar šo mērķauditoriju. Ļoti patīk organizēt dažādus seminārus, kuros bibliotekāri tiek izglītoti par konkrēto tēmu. Labprāt dodos uz bibliotēkām un runāju par darbu ar bērniem un jauniešiem, kā arī mēdzu novadīt kādu neformālās izglītības aktivitāti. Izbaudu to laiku, kad varu viesoties bibliotēkās un pārrunāt ar reģionu bibliotekāriem nozares aktualitātes un profesionālos jautājumus. Šīs tikšanās sniedz iespēju labāk iepazīt kolēģus un veidot ciešāku kontaktu.

Kāds ir bijis Tavs ceļš līdz darbam LNB?

Kad studēju Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības bakalaura studiju programmā, man bija iespēja doties uz starptautisko BOBCATSSS simpoziju. Uz katru simpoziju brauca vairāki jomas studenti, eksperti un lektori no Latvijas. Vienā no šiem braucieniem iepazinos ar LNB Bērnu literatūras centra (BLC) vadītāju Silviju Tretjakovu. Tā paša gada nogalē saņēmu zvanu no Silvijas un līdz ar jaunā gada sākumu sāku strādāt LNB Bērnu literatūras centrā – tolaik vēl Tērbatas ielā 75. Darbs BLC bija aizraujošs un profesionāli nozīmīgs.

Kopš 2019. gada vasaras esmu daļa no LNB Bibliotēku attīstības centra. Iegūtās prasmes un zināšanas, strādājot BLC, ļoti noder arī šobrīd – strādājot BAC.

Pirms gada man bija iespēja vadīt lekcijas LNB Kompetenču attīstības centrā. Tā bija fantastiska pieredze un izaicinājums vienlaikus.

Atklāj kaut ko par sevi! Hobiji, intereses, aizraušanās?

Hobijs, no kura laiku pa laikam novēršos, taču vienmēr atkal atgriežos, ir tautiskās dejas. Dejoju kopš sevi atceros. Esmu izdejojusi ļoti daudz skaistu deju uz dažādām skatuvēm visā Latvijā. Vēl man ļoti patīk būt pie jūras saulrieta vai saullēkta laikā. Ja kāds ielūkotos manā telefona galerijā, tur būtu neskaitāmas saulrietu un saullēktu bildes un video. Protams, lasu daudz arī bērnu un jauniešu literatūru. Bet lasot gan zūd robeža starp hobiju un darbu.

LNB “Gaismas pils” ēkai šogad aprit 10 gadi. Kādas ir Tavas pirmās atmiņas par to?

Pirmais, kas nāk prātā, ir Grāmatu ķēde. Bija dikti auksts, un es pazaudēju vienu savu cimdu. Tajā dienā šim faktam bija patiesi liela nozīme. Taču atmiņā ir paliekošs arī process, kad vēl Gaismas pils nebija atvērta, un man bija iespēja likt grāmatas plauktos jau 7. stāva Bērnu literatūras centra lasītavā. Tā bija nedaudz sirreāla sajūta – esmu viena pati teju tukšā lasītavā, un man ir tā iespēja būt klātesošai šajā unikālajā brīdī. Ļoti patika arī 7. stāva lasītavas atklāšana 2014. gada 15. jūnijā, kad kopā ar pirmsskolas un sākumskolas apmeklētājiem spēlējām “Gaismas pils” spēli. Vēl viens brīnišķīgs pasākums bija Karnevāla gājiens “Gribu iet uz bibliotēku”. Karnevāla laikā man bija iespēja iejusties princeses tēlā un kopā ar vairāk nekā 1000 bērniem doties no Rātslaukuma uz Gaismas pili modināt Saulcerīti LNB korē.

Kādos gadījumos vērsties tieši pie Tevis?

Brīžos, kad man kāds jautā, ko tieši es daru, sākumā parasti apmulstu, jo vienā vārdā ir grūti ietērpt tik dažādos darba uzdevumus. Īsumā – ja ir kāds jautājums par darbu ar bērniem un jauniešiem publiskajās un skolu bibliotēkās, droši rakstiet madara.vilipa@lnb.lv.

Gada sākumā Latvijas Bibliotēku portālā tika publicēts resursu apkopojums darbā ar bērniem un jauniešiem. Aicinu ar to iepazīties un atrast atbildes, kuras, iespējams, meklējat.

Novēlējums bibliotekāriem!

Būt informētam par aktualitātēm nozarē, taču nesteigties izmēģināt visu uzreiz. Atrast jomu, kas patiesi aizrauj, un tajā sevi pilnveidot.

Lasiet Bibliotēku portālu un sekojiet Bibliotēku attīstības centra Facebook lapai!

 

Lasiet arī:
#EsEsmuBAC: tīmekļa resursu redaktore Anna Iltnere
#EsEsmuBAC: medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis
#EsEsmuBAC: bibliotēku nozares speciāliste Anda Saldovere

 

Interviju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Attīstības departamenta
Bibliotēku attīstības centrs