Gulbenes bibliotēkā taps moderni, pārdomāti un funkcionāli iekārtota lasītava bērniem. Valgundes bibliotēka veidos ērtu, pievilcīgu un aicinošu telpu bērniem un jauniešiem. Savukārt Mālupes bibliotēka radīs āra terasi–lasītavu – vietu, kur satikties visu paaudžu lasītājiem. Par pārvērtībām bērnu lasītavā Gulbenes bibliotekāri domājuši un savu vīziju pilnveidojuši jau vairākus gadus, bet Valgundes un Mālupes ideju tapšanā aktīvi iesaistījušies arī vietējie iedzīvotāji, īpaši jaunieši. Savas pieteiktās idejas bibliotēkas īstenos 2023. gada laikā sadarbībā ar Biedrību un, pateicoties pašvaldību un ziedotāju atbalstam.

“Iedvesmas bibliotēkai 2023″ tika saņemti 17 pieteikumi. Bibliotēkas vēlējušās mūsdienīgi iekārtot bērnu un jauniešu lasītavas, izveidot āra terases, radīt ģimeņu lasītavas un izstāžu telpas, iekārtot interaktīvus un multifunkcionālus digitālos centrus, veidot izglītojošus pasākumus novada un vēstures izzināšanā, iegādāties grāmatu pakomātus.

Bibliotēku pieteikumus arī šogad izvērtēja jomas eksperti – profesionāli arhitekti ar pieredzi bibliotēku un citu kultūrvietu arhitektūrā un vides veidošanā. Īpaša vērība šoreiz pievērsta tam, lai pieteiktā ideja ir radoša un iedvesmojoša, ietver mūsdienīgus un oriģinālus interjera vai arhitektūras risinājumus un rada pamanāmas pārmaiņas bibliotēkas vidē.

​”Iedvesmas bibliotēka” ir sabiedriski nozīmīgs ilgtermiņa projekts, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka 2021. gadā, lai atbalstītu un dotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. Katru gadu projektā piedalās 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvo pozitīvas pārmaiņas.

Par pirmajām “Iedvesmas bibliotēkām” kļuva piecas bibliotēkas, kuru idejas šogad veiksmīgi īstenotas: Valkas novada Ērģemes bibliotēka pārcēlusies uz jaunām telpām un tās mūsdienīgi iekārtojusi, Tukuma novada Pūres bibliotēka izveidojusi īpašu vietu pašiem mazākajiem lasītājiem – Rotaļtēku, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka aprīkojusi jauno bērnu lasītavu ar oriģināla dizaina grāmatu plauktu un interaktīvām tehnoloģijām, Saldus novada Kursīšu bibliotēka–informācijas centrs īstenojis sapni par āra lasītavu, āra lasītava tapusi arī pie Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēkas.

Bibliotēku sapņi piepildīti, pateicoties pašvaldību līdzfinansējumam un AS “Latvijas Finieris”, AS Riga Wood Baltic un SIA Timbero Latvia ziedojumiem. ProjektuIedvesmas bibliotēka” iecerēts turpināt arī 2024. gadā.

Lasi interviju ar Karinu Pētersoni par iniciatīvu “Iedvesmas bibliotēka” un bibliotēkām, kas iedvesmo.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
29355624, sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv