Pļaviņu bērnu bibliotēka piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības projektā “Iedvesmas bibliotēka 2022” un savai jaunajai mājvietai radīja oriģinālu grāmatu plauktu un iegādājās interaktīvās tehnoloģijas. Projekts īstenots, pateicoties LNB Atbalsta biedrības atbalstam, AS “Latvijas Finieris” ziedojumam un Aizkraukles novada domes līdzfinansējumam.

Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība
Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība
Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība
Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība
Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība
Pļaviņu bibliotēkas jaunais grāmatu plaukts EGLE. Foto: LNB Atbalsta biedrība

 

“Iedvesmas bibliotēka” ir LNB Atbalsta biedrības projektsatbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi, arhitektūru un dizainu. Pļaviņu bērnu bibliotēkai radīts oriģināls grāmatu plaukts EGLE un iegādāts ekrāns un 3D brilles izglītojošām nodarbībām un aktivitātēm. Grāmatu plaukts veidots pēc arhitekta Daiņa Bērziņa skices. Plaukta materiāli un izgatavošana ir AS “Latvijas Finieris” ziedojums projektam “Iedvesmas bibliotēka” un Pļaviņu bērnu bibliotēkai. EGLE tapusi no Latvijā ražota, videi, lasītājiem un grāmatām draudzīga bērza saplākšņa.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone atklāj pēdējo no “Iedvesmas bibliotēkas 2022” projektiem Pļaviņu bibliotēkā. Foto: LNB Atbalsta biedrība

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Latvijas Nacionālā bibliotēka un citas jaunuzceltās un jaunatvērtās Latvijas bibliotēkas ir piemēri tam, ka ar pārcelšanos uz jaunām telpām sākas nozīmīgs posms un jauna lappuse bibliotēku dzīvē. Tās kļūst vēl pieprasītākas, atvērtākas un aicinošākas. Rodas nebijušas iespējas, idejas un piedāvājumi. Lai Pļaviņu bibliotēka top par gaismas pili visu paaudžu pļaviņiešiem!”

Pļaviņu bērnu bibliotēkas vadītāja Gunta Grandāne: “Pļaviņu bērnu bibliotēka piedzīvojusi kvalitatīvi jaunas pārmaiņas. Ceram, ka tās novērtēs mūsu uzticīgie lasītāji un jaunā mājvieta piesaistīs vēl vairāk apmeklētāju. Vislielākais bibliotēkas novērtējums ir justies vajadzīgai saviem lasītājiem, kuri šeit atgriežas atkal un atkal.”

AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis: “Tāpat kā saplākšņa plaukts, arī grāmatas, kas tajā glabājas, sākumā ir izaugušas mežā. Zināšanas par meža kopšanu, dabas saglabāšanu un koksnes materiālu izmantošanu bibliotēkās uzkrājas aizvien vairāk – priecājamies, ka varam palīdzēt tās nodot nākamajām paaudzēm.”

Fonā dizainera Artūra Analta veidotas “Iedvesmas bibliotēkas” simbols LOGS, kuru dāvanā saņem katra no pilnveidotajām bibliotēkām. Foto: LNB Atbalsta biedrība

Kā apliecinājumu dalībai projektā “Iedvesmas bibliotēka 2022” arī Pļaviņu bērnu bibliotēka saņēma balvu  – “Iedvesmas bibliotēkas” simbolu LOGU. Tās autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS simbolizē gaismu un atvērtību, ļauj ieraudzīt vairāk un tālāk.

Līdz ar pasākumu Pļaviņās dalību projektā pabeigušas visas 2022. gada iedvesmas bibliotēkas. 

Par pirmajām “Iedvesmas bibliotēkām” kļuva un šogad iedvesmojošas pārmaiņas piedzīvoja Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Projektu “Iedvesmas bibliotēka” Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu.

Līdz 31. augustam bibliotēkām bija iespēja pieteikties “Iedvesmas bibliotēkai 2023”. Bibliotēkas, kuru idejas tiks īstenotas nākamajā gadā, Biedrība izraudzīsies un paziņos līdz gada beigām.

Lasi interviju ar Karinu Pētersoni par iniciatīvu “Iedvesmas bibliotēka” un bibliotēkām, kas iedvesmo.

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Atbalsta biedrība
29355624, sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv