Ērģemes bibliotēka ir pirmā, kas noslēgusi dalību “Iedvesmas bibliotēkā 2022” un pārcēlusies uz jaunu mājvietu – Ērģemes pagasta “Čiekuriņiem”.

Tagad vietējiem iedzīvotājiem bibliotēka būs daudz pieejamāka, jo atradīsies pašā pagasta centrā – netālu no skolas un vienā ēkā ar pagasta pārvaldi, ģimenes ārsta praksi, pirmsskolas izglītības iestādi. Bibliotēkas telpās veikts remonts, izgatavotas īpaši bibliotēkai projektētas mēbeles. Jaunā mājvieta ir daudz plašāka, gaiša, mūsdienīga, funkcionāli piemērota visu paaudžu lasītājiem. Jauno bibliotēku ērti varēs apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Jaunajās telpās atklāts arī Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs.

Foto: Roberts Johansons
Foto: Sanita Kitajeva

Projektu īstenoja Ērģemes bibliotēka un Ērģemes pagasta pārvalde sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību, pateicoties Valkas novada pašvaldības līdzfinansējumam un koncerna Latvijas Finieris struktūrvienības AS Riga Wood Baltic ziedojumam. Biedrība sniedza finansiālu un organizatorisku atbalstu, kā arī nodrošināja profesionālu un pieredzējušu arhitektu konsultācijas. Ērģemes bibliotēku iekārtojuma, materiālu un mēbeļu dizaina izvēlē konsultēja “Iedvesmas bibliotēkas” eksperte arhitekte Nita Apsīte un arhitekte Aina Jaunzeme.

Pateicoties Latvijas Finiera atbalstam, īpaša uzmanība tika pievērsta mēbeļu materiālam – plaukti un galdi tapuši, izmantojot unikālu, Latvijā izstrādātu un interjeram īpaši piemērotu bērza saplāksni, kura ražošanā izmantota dabiskā lignīna bāzes līme RIGA ECOlogical.

Svinīgajā pasākumā Biedrības direktore Karina Pētersone par dalību projektā Ērģemes bibliotēkai pasniedza balvu – Iedvesmas bibliotēkas simbolu LOGU. Tās autors ir dizainers Artūrs Analts.

Karina Pētersone: “Ne velti par projekta simbolu kļuvis LOGS. Logs ļauj ieplūst gaismai un svaigam gaisam, ļauj redzēt vairāk un tālāk. Lai kļūtu par Iedvesmas bibliotēku, ir jāprot sapņot, un ieraudzīt iespējas, bibliotēkai jābūt kā logam uz pasauli un mazai gaismas pilij. Tad šajā ceļā atrodas daudz atbalstītāju un līdzgājēju. Paldies visiem, kas saredzēja Ērģemes bibliotēkas potenciālu un palīdzēja tai tapt par Iedvesmas bibliotēku – bibliotekārēm, pašvaldībai, atbalstītājiem, lasītājiem.”

Valkas novada Centrālās bibliotēkas direktore Līga Tetere: “Piedaloties LNB Atbalsta biedrības rīkotajā projektā Iedvesmas bibliotēka, esam vēlreiz apliecinājuši, ka arī nelielas bibliotēkas ir pelnījušas kļūt par mūsdienīgām un sakārtotām mazajām gaismas pilīm, kas arvien atgādina par pagastu bibliotēku nozīmi vietējās kopienas dzīvē un saliedēšanā. Ērģemes bibliotēkas projekta realizācija ir lielisks piemērs tam, ka pagasta pārvaldes patiesa ieinteresētība un iesaiste projektā ir pamats lieliskam rezultātam.”

Projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām kļuva un šogad iedvesmojošas pārmaiņas piedzīvo Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Tiek iekārtotas bibliotēku jaunās telpas, top āra lasītavas, Rotaļtēka un oriģinālas bibliotēku mēbeles. Šogad izsludināta jauna pieteikšanās “Iedvesmas bibliotēkai 2023”. Biedrība bibliotēku pieteikumus gaidīs līdz 31. augustam un izraudzītās idejas kopīgi realizēs 2023. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva