Biedrības izveidotais projekts ir atbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām veidot mūsdienīgu, pievilcīgu, lasītājiem un grāmatām draudzīgu vidi. Arī šogad bibliotēkas aicinātas pieteikt idejas par jauniem arhitektūras un dizaina risinājumiem – telpu pārbūvi, iekārtošanu, paplašināšanu, jauna interjera vai ārtelpu veidošanu. Bibliotēkas un lasītāji aizvien vairāk novērtē un pievērš uzmanību mūsdienīgai un iedvesmojošai videi, kurā lasīt, izglītoties, satikties un baudīt kultūras pasākumus. “Iedvesmas bibliotēka” sniedz jaunas iespējas bibliotēkām un saredzamus ieguvumus vietējai sabiedrībai.

“Iedvesma bibliotēka” ir 2021. gadā uzsākts Biedrības ilgtermiņa projekts, lai iedrošinātu Latvijas bibliotēkas pozitīvām pārmaiņām un palīdzētu tām kļūt vēl mūsdienīgākām, pievilcīgākām, atvērtākām un aicinošākām. Projekta simbols ir LOGS, kas ļauj ieplūst gaismai, redzēt vairāk un tālāk. Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām 2022. gadā kļuva Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka–informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Tika iekārtotas jaunas bibliotēku telpas, izveidotas āra lasītavas, radīta vide bērniem un ģimenēm un oriģinālas bibliotēku mēbeles. Bibliotēku projekti realizēti ar uzņēmumu AS Latvijas Finieris, AS Riga Wood Baltic, SIA Timbero Latvia atbalstu. Šogad savas idejas un sapņus īsteno vēl trīs bibliotēkas: Gulbenes novada bērnu bibliotēkā top mūsdienīga un fukcionāla lasītava bērniem, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka veido āra terasi–lasītavu, Jelgavas novada Valgundes bibliotēkā būs ērta un pievilcīga vide bērniem un jauniešiem.

Projekts Iedvesmas bibliotēka iespējams tikai pateicoties apjomīgam ziedotāju atbalstam. Saņemot jaunus ziedojumus šim projektam, Biedrība mūsdienīgās un pozitīvās pārmaiņas Latvijas bibliotēkās varētu turpināt arī nākamajos gados. Ziedot aicinām Biedrības mājas lapā www.gaisma.lv sadaļā Ziedot, izvēloties mērķi “Iedvesmas bibliotēka”.

Vairāk informācijas par projektu un pieteikšanos www.gaisma.lv un, sazinoties ar Biedrību: 67843767, gaisma@gaisma.lv.

Lasi interviju ar Karinu Pētersoni par iniciatīvu “Iedvesmas bibliotēka” un bibliotēkām, kas iedvesmo

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Atbalsta biedrība
29355624, sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv