Visi, kas mīl rokdarbus un vēlas radīt savu kvadrātiņu kā dāvanu Gāliņciema bibliotēkas jubilejā, aicināti pašu izvēlētā adīšanas vai tamborēšanas tehnikā izgatavot 20 x 20 cm lielus kvadrātiņus par tēmu “Es mācos pasauli lasīt”.

Izmantojamās dzijas rupjums un toņi nav noteikti, nav ierobežojumu arī adatu izmēram – galvenais, lai kvadrātiņš pēc nostiepšanas nebūtu lielāks par 20×20 cm.

Nav ierobežots, cik kvadrātiņus katrs projekta dalībnieks var izgatavot – var darināt tik, cik katrs ir spējīgs vai grib. Arī pašas bibliotekāres un rokdarbnieces, kas apmeklē Gāliņciema bibliotēkā notiekošās rokdarbu nodarbības “Kamol’ laiks”, jau ķērušās pie darba.

Kopīgajā darbā aicināti piedalīties gan Ventspils pilsētas un novada rokdarbnieki, gan cilvēki no citām vietām Latvijā vai ārzemēs. Kvadrātiņu var atsūtīt arī pa pastu vai ar pakomāta starpniecību.

Gatavos kvadrātiņus var nodot jebkurā Ventspils bibliotēkas filiālē līdz 15. jūlijam. Cilvēks, kurš rokdarbu darinājis, var pievienot kvadrātiņam zīmīti ar savu vārdu vai novēlējumu bibliotēkai.

Akcijas noslēgumā kvadrātiņus, līdzdarbojoties brīvprātīgajiem, sašķiros un savienos kopā, izveidojot košus tērpus kokiem. Atkarībā no tā, cik liela būs cilvēku atsaucība, taps mētelīši vienam vai vairākiem kokiem.

Mētelīšos kokus ietērps 4. augustā, kad apritēs gads kopš jaunās Gāliņciema bibliotēkas atklāšanas.

Iesakām lasīt:
Gāliņciema bibliotēkai jaunas mājas: Intervija ar bibliotēkas vadītāju Kristu Karabeško

Papildu informācija:
Kristīne Duļbinska