Gada sākumā atskatījāmies uz pirmajiem trim rubrikas norises mēnešiem. Tagad piedāvājam atskatu uz pēdējiem trim mēnešiem jeb 12 otrdienām pirms rubrika “Ko dara bibliotekārs?” dodas pārtraukumā.

Sociālo tīklu sekotāji Latvijas Bibliotēku portāla Instagram kontā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Attīstības departamenta Bibliotēku attīstības centra Facebook lapā tika iepazīstināti ar bibliotekāra darbu Jelgavas novada Bērvircavā, Liepājā, Ogrē, Olainē, Rīgā, Smiltenes novada Variņos, Slokā Jūrmalā un  Ventspilī. Katrā no bibliotēkām tika izcelts kāds ikdienas darba aspekts, kas ir ne vien iespēja ielūkoties bibliotēku aizkulisēs, bet arī izglītojoša iepazīšanās ar bibliotekāra profesijas standarta uzdevumiem.

Smiltenes novada Variņu bibliotēka
Latvijas Universitātes Bibliotēka
Ventspils Bērnu bibliotēka
Olaines 2. vidusskolas bibliotēka
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka

Rīgas Stradiņa universitātes Bibliotēkas Informācijas, bibliogrāfijas un informācijpratības nodaļa pastāstīja, kā tā izmanto Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku, digitālās kolekcijas un citus organizētos publiski pieejamos interneta resursus uzziņu darbā. Smiltenes novada Variņu bibliotēka parādīja, kā tiek nodrošināta bibliotēkas funkcija viena darbinieka bibliotēkā. Latvijas Universitātes Bibliotēka, iepazīstinot ar skeletgalvas modeļiem, nodemonstrēja, kā izmantot krājumā esošo izdevumu un citu dokumentu veidus, žanrus un formātus. Gan Olaines 2. vidusskolas bibliotēka, gan Ventspils Bērnu bibliotēka un Jelgavas novada Bērvircavas bibliotēka iepazīstināja, kā tiek veicināta bibliotēkas lietotāju lasīšana, informācijpratība un medijpratība. Bet Ventspils Augstskolas bibliotēka ļāva ielūkoties, kā tiek uzturēts bibliotēkas krājums saskaņā ar noteiktu kārtību. Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka ļāva ieskatīties ilggadējas grāmatu labotājas darba aizkulisēs un parādīja, kā tiek nodrošināta bibliotēkas krājuma uzglabāšana, atjaunošana, saglabāšana un norakstīšana. Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka Jūrmalā ļāva uzzināt, kā tiek pārvaldīts lokālās kultūrvides jebkura veida informācija un veidots krājums, izmantojot arī tādus resursus kā Digitālā bibliotēka. Saeimas bibliotēka iepazīstināja ar savu ikdienas darbu, tostarp, kā tiek komplektēts bibliotēkas krājums. Ventspils Galvenās bibliotēkas bibliotekāri iepazīstināja ar bibliotēkas struktūru un katras nodaļas darbu, bet noslēdzošajā rubrikā aicinām piedalīties Ogres Centrālās bibliotēkas aizsāktajā akcijā #bibliotekārilasa.

Ventspils Augstskolas bibliotēka
Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka
Jelgavas novada Sesavas pagasta Bērvircavas bibliotēka
Saeimas bibliotēka
Ventspils Galvenā bibliotēka
Ogres Centrālā bibliotēka

Tomēr reizēm bibliotekāri arī atpūšas! Vismaz rubrika “Ko dara bibliotekārs?” darīs tieši to un līdz rudenim uzkrās jaunas idejas, kā arvien no jauna iepazīstināt ar bibliotekāra darba aizkulisēm. Lai nepalaistu neko garām, sekojiet mums Instagram un Facebook. Ja esiet bibliotekārs un vēlaties pastāstīt par kādu no saviem pienākumiem, rakstiet mums uz portals@lnb.lv

Lai īstenotu profesionālo pilnveidi vai iegūtu bibliotekāra kvalifikāciju, aicinām iepazīties ar LNB Kompetenču attīstības centra piedāvātajām formālās un neformālās izglītības programmām macies.lnb.lv un sekot KAC Facebook lapai, kā arī sekot līdzi LNB Bibliotēku attīstības centra rīkotajiem semināriem un regulāri lasīt Bibliotēku portāla rakstus un intervijas!

Uzzini vairāk par sociālo mediju rubriku “Ko dara bibliotekārs?”

Bibliotēku portāls sadarbojas ar Latvijas ilustratoriem, kuru darbus publicējam arī portāla Instagram kontā @biblioteka_lv. Apkopojuma ilustrācijas autore ir Laura Lukeviča, kuru iedvesmo laikabiedri, asprātības, nejaušības, cepures un svītraini džemperi. @lauracmyk

Informāciju sagatavoja:
Anna Iltnere