12 otrdienās sociālo tīklu sekotāji Latvijas Bibliotēku portāla Instagram kontā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Attīstības departamenta Bibliotēku attīstības centra Facebook lapā tika iepazīstināti ar bibliotekāra darbu Cēsīs, Inčukalnā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ogrē, Rēzeknē, Saldus novada Kursīšos, Valkā un Ventspilī. Katrā no bibliotēkām tika izcelts kāds ikdienas darba aspekts, kas ir ne vien iespēja ielūkoties bibliotēku aizkulisēs, bet arī izglītojoša iepazīšanās ar bibliotekāra profesijas standarta uzdevumiem.

Valkas novada Centrālā bibliotēka
Inčukalna bibliotēka
Rēzeknes pilsētas Centrālā bibliotēka
Ogres Centrālā bibliotēka
Pārventas bibliotēka Ventspilī
Jūrmalas Centrālā bibliotēka

Valkas novada Centrālās bibliotēka ļāva ieskatīties bibliotēkas krājuma katoloģizācijas procesā. Inčukalna bibliotēka iepazīstināja ar bibliotekāro pakalpojumu sniegšanu un Jūrmalas Centrālās bibliotēka demonstrēja bibliotēkas lietotāju konsultēšanu. Rēzeknes pilsētas Centrālā bibliotēka un Kuldīgas Galvenā bibliotēka demonstrēja piemērus, kā notiek lokālās kultūrvides jebkura veida informācijas pārvaldīšana un krājuma veidošana. Ogres Centrālā bibliotēka un Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Kauguru bibliotēka ļāva ielūkoties bibliotēkas lietotāju lasīšanas, informācijpratības un medijpratības veicināšanas aktivitātēs. Pārventas bibliotēka Ventspilī rādīja piemērus, kā tiek nodrošināta bibliotēkas, tās pakalpojumu publicitāte un interešu pārstāvniecība, savukārt Ventspils bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts – Medicīnas bibliotēka – demonstrēja, ko nozīmē nodrošināt bibliotēkas krājuma uzglabāšanu, atjaunošanu, saglabāšanu un norakstīšanu. Ventspils Mūzikas bibliotēka rubrikā izmanto krājumā esošo izdevumu un citu dokumentu veidus, žanrus un formātus. Cēsu Centrālā bibliotēka ļāva ielūkoties izdevumu un dokumentu vai to daļu digitalizēšanā un pārveidošanā elektroniskajā formātā, bet Kursīšu bibliotēka – informācijas centrs rādīja, kā notiek bibliotēkas darba rezultatīvo rādītāju atspoguļošana.

Ventspils bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts – Medicīnas bibliotēka
Cēsu Centrālā bibliotēka
Kursīšu bibliotēka – informācijas centrs
Kuldīgas Galvenā bibliotēka
 Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Kauguru bibliotēka
Ventspils Mūzikas bibliotēka

Lai regulāri iepazītos ar bibliotekāra darba aizkulisēm, sekojiet mums Instagram un Facebook. Arī turpmāk katru otrdienu publicēsim jaunu rubrikas ierakstu ar mirkļbirku #kodarabibliotekārs.

Ja esiet bibliotekārs un vēlaties pastāstīt par kādu no saviem pienākumiem, rakstiet mums uz portals@lnb.lv

Lai īstenotu profesionālo pilnveidi vai iegūtu bibliotekāra kvalifikāciju, aicinām iepazīties ar LNB Kompetenču attīstības centra piedāvātajām formālās un neformālās izglītības programmām macies.lnb.lv un sekot KAC Facebook lapai, kā arī sekot līdzi LNB Bibliotēku attīstības centra rīkotajiem semināriem un regulāri lasīt Bibliotēku portāla rakstus un intervijas!

Uzzini vairāk par sociālo mediju rubriku “Ko dara bibliotekārs?”

Bibliotēku portāls sadarbojas ar Latvijas ilustratoriem, kuru darbus publicējam arī portāla Instagram kontā @biblioteka_lv. Apkopojuma ilustrācijas autore ir Laura Lukeviča, kuru iedvesmo laikabiedri, asprātības, nejaušības, cepures un svītraini džemperi. @lauracmyk

Informāciju sagatavoja:
Anna Iltnere