“Digitālā līderība bibliotēkām” (Digital Leadership for Libraries) ir bezmaksas tiešsaistes mācību kurss, kas sastāv no pieciem atvērtās piekļuves moduļiem, kas izveidoti publisko bibliotēku darbiniekiem, brīvprātīgajiem un praktikantiem. Kursam var piekļūt arī tie CILIP (Apvienotās Karalistes bibliotēku un informācijas speciālistu asociācija) biedri, kuri nestrādā publiskajās bibliotēkās, kā arī ikviens interesents, kas vien to vēlas, neatkarīgi no dzīves un darba vietas. Kursu var apgūt sev ērtā laikā.

Moduļu mērķis ir pievērst uzmanību publisko bibliotēku digitālā līdera lomas principiem un vērtībām, atraisot visu publisko bibliotēku darbinieku un sniegto pakalpojumu potenciālu kļūt par pārliecinātiem digitālajiem līderiem.

Kursa “Digitālā līderība bibliotēkām” moduļi:
1) Digitālā līderība;
2) Digitālais radošums;
3) Datu pārvaldība;
4) Digitālā ietekme;
5) Digitālais mārketings.

Programma veidota kā īsu, interaktīvu un praktisku moduļu kopums ar situācijas izpēti, kas tieši pielietojama bibliotekāru darba vietā. Viena moduļa apgūšana aizņem 35–40 minūtes. Pabeidzot kursu, tiks gūta izpratne par digitālās līderības nozīmi un ietekmi, kā arī jaunu digitālo domāšanu.

Kursam iespējams reģistrēties šeit.

Kursu finansē Anglijas Mākslas padome, un tas izveidots sadarbībā ar Artefacto, digitālo aģentūru, kas sadarbojas ar bibliotēkām un citām kultūras nozares organizācijām.

Džo Korniša (Jo Cornish), CILIP Attīstības nodaļas vadītāja, stāsta par jauno kursu.

www.cilip.org.uk

Informāciju sagatavoja: