Ēkā, kur solā sēdējis pats pasākuma vaininieks, varēs ielūkoties Andreja Jesena izdotajās grāmatās, pārlapot leģendārās “Jaunības Tekas”, apskatīt fotoattēlus no piederīgo albuma, klausīties zinošu un zināmu cilvēku stāstījumos par novadnieka atstātajām pēdām literatūrā un Andreja Jesena laika skolu un Bausku.

Andrejdienas viesi un lasījumi:

Raitis Ābelnieks stāstīs par laiku un vietām, ko bērnībā piedzīvojis un mūspusē redzējis bērns un jauneklis Andrejs Jesens; Viesturs Zanders raudzīs pēc novadnieka devuma izdevējdarbībā; jaunieši no medijpratības grupas “Bauskas dārgumu meklētāji” iezīmēs Andrejlaika skolas ainu un lasīs fragmentus no “Jaunības Tekās” publicētās “Pastariņa dienasgrāmatas”; Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliogrāfe pastāstīs par video esejas tapšanu, to, protams, visiem kopā noskatoties. Pasākuma noslēgumā pie tējas tases aprunāsimies ar Jesenu dzimtai piederīgajiem.

Īsumā atgādinot par šī gada realizētajām aktivitātēm Andreja Jesena zīmē (klikšķini virsū): īsgrāmatiņu konkurss “Es kā Jesens”video eseja “Andreja teciņas”; digitāli šķirstāma bibliotēkas avīzīte; izstāžu namiņš pilsētvidē.

“Andrejdienas lasījumi” noritēs ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektam “Ceļā uz Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad”.

Informāciju sagatavoja:
Bauskas Centrālās bibliotēkas