Madonas novada bibliotēka un Europe Direct Gulbenē pasākumu norises vieta Madonā ikvienam interesentam piedāvā apgūt ko jaunu, nostiprināt jau esošās zināšanas vai rast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par informācijas un komunikāciju tehnoloģijām, drošu ierīču lietošanu, kā arī iepazīt piemērus un apgūt medijpratības un informācijpratības metodes, lai vieglāk atpazītu dezinformāciju, viltus ziņas un pasargātu sevi gan virtuālajā vidē, gan reālajā dzīvē.

24., 25. un 30. oktobrī plkst. 11.00 aicinām uz individuālām konsultācijām par viedierīču lietošanu, datorprasmēm vai citiem ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijām saistītiem jautājumiem.

26. oktobrī plkst. 11.00 lekcijā “IT drošība, apdraudējumi” runāsim par izplatītākajiem apdraudējumu veidiem, sniegsim praktiskus ieteikumus, kā sevi un savas ierīces pasargāt no dažādiem riskiem.

27. oktobrī plkst. 11.00 nodarbībā “Medijpratības meistars?!” aplūkosim reālus piemērus, kā atpazīt viltus ziņas, safabricētas fotogrāfijas un video, ielūkosimies mākslīgā intelekta dzīlēs, iepazīsim resursus un izzināsim iespējas, kā attīstīt savu meistarību medijpratībā.

31. oktobrī plkst. 11.00* nodarbībā bērniem “Kā nepazust internetā?” aplūkosim gan medijpratības jautājumus, gan drošības nosacījumus, lai mūsu ierīces, dati un arī mēs paši būtu drošībā, mēģināsim iejusties viltus ziņu izplatītāja ādā, darbosimies aktīvi.

* Uz nodarbību bērniem “Kā nepazust internetā” aicinām pieteikties iepriekš, vienojoties gan par piemērotāko datumu, gan laiku, zvanot 64820913.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Poča-Lapiņa
Madonas novada bibliotēkas direktores vietniece
daiga.pocalapina@madona.lv