2025. gadā tiks sagaidīta latviešu grāmatas piecsimtgade. Atzīmējot rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) 2020.gadā uzsāka vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500”. Lai izceltu grāmatniecības daudzveidību, katram cikla gadam ir apstiprināta sava tēma. 2023. gada tēma – grāmatu un ideju izplatīšana un izdošana, īpaši izceļot latviešu izdevēja Anša Gulbja 150. gadadienu.

Lai izgaismotu ar latviešu grāmatniecību saistītās vietas un personības, veicinātu sabiedrības līdzdalību un vietējās kopienas identitātes nostiprināšanos, LNB sadarbībā ar Valmieras bibliotēku un Valmieras muzeju sagatavojusi video eseju par grāmatizdevējiem brāļiem Dūņiem – Kārli (1889–1942) un Jāni (1891–1943).

Ieskatoties Valmieras muzeja un Valmieras bibliotēkas novadpētniecības materiālos, Valmieras muzeja Novadpētniecības un klientu apkalpošanas centra vadītāja Ingrīda Zīriņa un Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Alīna Pūce stāsta par ievērojamajiem 20. gadsimta grāmatizdevējiem – brāļiem Dūņiem.

Video tapis notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem.

www.gramatai500.lv

Aicinām sekot arī “Latviešu grāmatai 500” Facebook lapai.

Informāciju sagatavoja:
LNB Bibliotēku attīstības centrs