Bibliotēku nākotnei un bibliotēku aizstāvībai radītais Gigabit Library Network kopš pandēmijas piedāvā iknedēļas tematiskus vebinārus par aktuāliem nozares jautājumiem, tostarp, mākslīgā intelekta ienākšanu mūsu visu, arī bibliotēku dzīvē. Kāds ir nozares plāns?

Pēc kārtas nu jau 77. vebinārā sarunājas Andrew Cox, Digitālo sabiedrību pētniecības grupas lektors Anglijā, un Erik Boekesteijn, Nīderlandes Nacionālās bibliotēkas vecākais padomnieks.

Patlaban sagatavošanā ir pamatdokumenta melnraksts nozares stratēģijai saistībā ar mākslīgā intelekta ienākšanu. Andrew Cox ziņo par šābrīža situāciju saistībā ar minēto tekstu, bet Erik Boekesteijn iepazīstina ar Nīderlandes pieredzes stāstu, izveidojot nacionāla līmeņa koalīciju mākslīgā intelekta jautājumiem, un ar to, ko Nīderlandē dara bibliotēkas, meklējot līdzsvaru starp mākslīgo intelektu un ētiku.