Pasaules digitālās bibliotēkas vietnē būs pieejami pasaules bibliotēku un arhīvu materiāli septiņās valodās – arābu, ķīniešu, angļu, franču, portugāļu, krievu un spāņu -, kā arī atsevišķi materiāli citās valodās.

Projektu vada UNESCO un 32 organizācijas partnerinstitūcijas, bet to izstrādāja ASV Kongresa bibliotēka.
Pasaules digitālajā bibliotēkā pieejamos materiālus un ekspertu padomus digitalizācijā nodrošinājušas bibliotēkas un kultūras institūcijas no daudzām pasaules valstīm, tostarp Brazīlijas, Lielbritānijas, Ķīnas, Ēģiptes, Japānas, Francijas, Japānas, Krievijas, Saūda Arābijas un ASV.

Pasaules digitālās bibliotēkas (www.worlddigitallibrary.org) idejas autors ir ASV Kongresa bibliotēkas darbinieks Džeimss Billingtons.

Kā jau ziņots, pērnā gada novembrī tika atklāta Eiropas Savienības (ES) jaunā interneta bibliotēka "Europeana", kas gan sākotnēji piedzīvoja tehniskas problēmas lasītāju pārāk lielās intereses dēļ.

LETA AFP