Bibliotēkā aģentūru LETA informēja, ka Jauno grāmatu dienā paredzētas tikšanās ar skolēniem un viņu iepazīstināšana ar bibliotēkas piedāvājamajiem pakalpojumiem.

22. aprīlī plkst. 15 bibliotēkā tiks atklāta Igora Domanicka personālizstāde "Pasaules kara tehnika miniatūrā", bet 23. aprīlī notiks novadnieka filozofa un rakstnieka Konstantīna Raudives 100 gadu jubilejai veltīts pasākums "Konstantīns Raudive – Eiropas mēroga domātājs".

Bibliotēku nedēļā interesenti aicināti apmeklēt Krāslavas novada Centrālo bibliotēku, saņemt izsmeļošu informāciju par tās darbu, dāvināt bibliotēkai jaunas grāmatas, papildināt bibliotēkas novadpētniecības fondu ar interesantiem materiāliem par Krāslavas novadu. Tie varbūt atmiņu ieraksti, pētījumi, kursa darbi, diplomdarbi, citi materiāli.

Bibliotēku nedēļa Latvijā tiek atzīmēta kopš 1997. gada. Šis ikgadējais bibliotēku pavasara pasākums saistīts ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, kas tiek atzīmēta 23. aprīlī Jurģos jeb Svētā Jura dienā. Atzīmējot šo dienu un pieminot Svētā Jura uzvaru cīņā ar pūķi, cilvēki dāvina cits citam rozes un grāmatas.

Tradīcija Jurģos dāvināt grāmatas un rozes pie mums atceļojusi no Spānijas provinces Katalonijas, joprojām dzīva leģenda par gudro Svēto Juri, kurš pārvarēja tumsonīgo māņticību un izglāba princesi no pūķa nagiem. Tai vietā, kur ievainotā pūķa asins skāra zemi, uzplauka sārta roze. Kopš tā laika ik gadu 23. aprīlī, pieminot šo varoņdarbu, ļaudis mēdz dāvināt viens otram grāmatas un rozes.

Ivars Soikāns LETA