2015. gada 26. martā plkst. 16.00 Rīgas Centrālā bibliotēkas filiālbibliotēka “Pārdaugava” (Rīgā, Dzirciema ielā 26) ielūdz uz tikšanos ar rakstnieci Ingu Ābeli pasākumā “Saprast cilvēkus un pasauli”.

Inga Ābele, ko visvairāk pazīstam kā rakstnieci un dramaturģi, sarakstījusi vairākus romānus. Iznākuši arī stāstu krājumi, un 2003. gadā – arī lugu krājums, kas saņēmis Literatūras gada balvu dramaturģijā. Vairākas autores lugas iestudētas Latvijas un ārzemju profesionālajos teātros. Speciāli Jaunajam Rīgas teātrim rakstītā luga “Aspazija. Personīgi”, kuru iestudējusi Māra Ķimele un kuras pirmizrāde notika 2015. gada 18. martā, ir viens no sešiem darbiem, kas saņēmuši prēmiju konkursā “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”.

Rakstniece saņēmusi arī divas Literatūras gada balvas prozā – par stāstu krājumu “Sniega laika piezīmes” (2004) un romānu “Paisums” (2008). 2009. gadā romāns “Paisums” saņēmis arī ar Baltijas asamblejas balvu. Ingas Ābeles stāsti vairākkārt apbalvoti arī ikgadējā festivālā “Prozas lasījumi”.

Par apjomīgo un dziļo Latgales vēsturei un latgaliešu kultūras un garīgajam darbiniekam Francim Trasunam veltīto romānu “Klūgu mūks” autore 2014. gadā saņēmusi Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā.

Neskatoties uz to, ka “ir jau teiciens, ka ir dažas lietas, par kurām nerunā, citādi tās mirst” (Inga Ābele), aicinām uz sarunu visus Ingas Ābeles fanus!

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67037423

 

 

 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67037443; 26102462