“Elements of AI” pasaulē Nr.1 tiešsaites studiju kurss par mākslīgo intelektu arī latviešu valodā
Mākslīgais intelekts (MI) tiek salīdzināts ar elektrību vai automašīnu izgudrošanu, jo tas ietekmēs mūs visus. Tieši tāpēc ir svarīgi saprast, ko jau šobrīd MI spēj un kas joprojām ir sižeti no mūsu iemīļotajām zinātniski fantastiskajām filmām. Tagad arī latviešu valodā ir iespēja bezmaksas apgūt pasaulē Nr.1 atzīto tiešsaistes datorzinātņu studiju kursu par mākslīgo intelektu (MI) “Elements of AI” https://www.elementsofai.lv/ Studiju kursa pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas par MI vai programmēšanas prasmes. Kurss var uzsākt un pildīt sev ērtā laikā un tempā.

IT Izglītības fonds – Start(IT), kas ir oficiālais “Elements of AI” partneris Latvijā, ir izvirzījis mērķi kursa apguvē iesaistīt vismaz 1% Latvijas sabiedrības. Tādas valstis kā Somija (kursa autorvalsts), Zviedrija un Vācija jau tuvojas šim mērķim. Šajās valstīs gan politiķi, gan ministri aktīvi iesaistās kursa pildīšanā un atbalstīšanā, jo saprot, ka zināšanas par MI var uzlabot šo valstu globālo konkurētspēju. Lai sasniegtu mērķi, Start(IT) ir atklājuši kampaņu ar nosaukumu “Domā uz priekšu!”. Par iemesliem, kāpēc Somijā veidots studiju kurss ir tik populārs un kāpēc tas tiek tulkots visās ES valodās var uzzināt, noskatoties šo VIDEO.

“Elements of AI” studiju kurss ļaus saprast kāda ir MI loma tā saucamajos informāciju burbuļus, klientu karšu datu apstrādē, mūzikas rekomendācijās un autonomi braucošajās automašīnās. Šīs zināšanas ļaus attīstīt kritisko domāšanu, lai atšķirtu patiesību no mītiem par MI. Studiju kurss ir viegli uztverams. Tā apguve prasa vidēji 25 – 30h, ko ikviens var pildīt sev brīvā laikā un savā tempā, tam nav noteikta uzsākšanas vai noslēguma laika. Kursam ir sešas daļas un 25 uzdevumi, kas sniedz ieskatu MI pamatos un metodēs. Pēc “Elements of AI” sertifikāta iegūšanas ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikties arī uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tālākizglītības sertifikātu.

“Mākslīgais intelekts ir nākamā, iespējams, varbūt pat beidzamā tehnoloģijas pakāpe, ko cilvēces vēsturē mēs esam sasnieguši. Taču mākslīgā intelekta pētniecībā un mākslīgā intelekta pielietojumā mēs atrodamies tikai sākumstadijā. Tādēļ ir ļoti svarīgi izprast to, kas ir mākslīgais intelekts, kā tas darbojas un kā tas ir pielietojams, lai varam izvērtēt, kādos gadījumos mākslīgais intelekts dod mums daudz labākus rezultātus un kad tas mums būtu nevēlams,” kursa prezentācijā 6.maijā uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Atklāšanas pasākumu var noskatīties ŠEIT.

Kopš “Elements of AI” izveides 2018. gada pavasarī tam reģistrējušies 410 000 lietotāji no vairāk kā 170 valstīm. 25% no tiem, kas reģistrējušies, ir virs 45 gadiem, 40% ir sievietes. Helsinku Universitātē, kura ir viena no kursa autorēm, datorzinātņu studiju programmās par 80% pieaudzis sieviešu pieteikumu skaits.

IT Izglītības fonds – Start(IT) kopā ar RTU ir oficiālie “Elements of AI” partneri Latvijā. “Elements of AI” autori ir tehnoloģiju uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošina Eiropas Komisija.

 

Kontakti:
Evija Celma
Nodibinājums IT Izglītības fonds
Izpilddirektore
Tālr.: 29660930
e-pasts: evija.celma@startit.lv