Gleznotājam Janim Rozentālam – 150. Savu pirmo darbu, kas saistīts ar krāsām Rozentāls strādājis kā krāsotājmeistara māceklis, tomēr viņš bijis gana centīgs, lai apmeklētu arī zīmēšanas kursus Rīgas Vācu amatniecības biedrības skolā. Vēlāk mācījies Pēterburgas Mākslas akadēmijā, kur saņēmis 1.pakāpes mākslinieka grādu. Un pēc tam – daudz ceļojis. Šķiet, rakstura iezīmes viņam ļāvušas izpausties tik daudz un dažādos veidos. Savulaik Saldū viņš uzbūvējis māju un darbnīcu, kurā darbojas Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs.  Viņš arī rakstījis par sava laika gleznotājiem un mākslas jautājumiem. Pats viņš izpaudies gan kā impresionisma, gan jūgendstila mākslas pārstāvis. Tiem, kuri mīl muzeju apmeklēšanu, iesakām Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeju Rīgā, Alberta ielā. Ulbrokas bibliotēkas krājumā par šo izcilo gleznotāju plašs informācijas klāsts.

Izstāde Ulbrokas bibliotēkā pieejama no 1. līdz 31. martam.