Dzejniecei un atdzejotājai Amandai Aizpurietei – 60 (1956. gada 28. marts)
“kad tavu rūti
 aizšļāc dubļiem
 kad tavu ceļu
 aizkrāso melnu
 tev jāmeklē bezceļa gaisma
 kas staro caur dubļiem un dogmām” Amanda Aizpuriete
Amanda Aizpuriete, galvenokārt, zināma kā dzejniece, kura kā brīžam šķiet, latviešu literatūrā ienākusi pavisam nesen. Viņa arī sarakstījusi romānu “Nakts peldētāja” un izveidojusi dzejisku pastkartīšu komplektu ar nosaukumu “Sārtu baložu bars”. Viņa arī tulkotāja un atdzejotāja. Tāpat dzejnieces darbi tulkoti arī svešvalodās – vācu, zviedru, krievu, somu un lietuviešu valodās. Aizpuriete strādājusi arī pie dažādu krājumu sastādīšanas.  A. Aizpurietes darbi ir radoši, dodot lielu ieguldījumu latviešu literatūras stilu dažādošanā. Autore šķiet ne tikai dumpīga, bet vienlaikus arī daudzpusīga, ļaujot lasītājam pašam izvēlēties starp visiem tekstiem to tuvāko. Šķiet, autorei ikkatrs no garadarbiem nāk mokoši, taču rezultāts iepriecina daudzus no lasītājiem, tostarp arī tos, kuri apmeklē Ulbrokas bibliotēku.

Izstāde Ulbrokas bibliotēkā pieejama no 1. līdz 31. martam.