Sestdien, 5. martā, plkst. 12:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” noslēguma pasākums – “Lielie lasīšanas svētki”.

Tajos piedalīsies ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo, – pārstāvot bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem un sveicot aizvadītā gada populārāko grāmatu autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus.

Šogad svētki notiks divās daļās: plkst. 12:00 sāksies pasākums mazajiem lasītājiem 5+ līdz 9+ vecuma grupā; plkst. 13:30 sāksies pasākums pusaudžiem un jauniešiem 11+ līdz 15+ vecuma grupā, kā arī “Vecāku žūrijas” dalībniekiem.

Apkopotie programmas rezultāti liecina, ka 2015. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 18 963 lasītāji no Latvijas un 40 latviešu diasporas centriem pasaulē, rosinot lasītprieku 680 bibliotēkās un skolās. “Lielie lasīšanas svētki” tiek organizēti 14. reizi, un pirmo reizi tie notiks Gaismas pilī.

Papildinformācija