2008. gadā vēl izteiktāk nekā jebkad agrāk bija vērojama tradicionālo mediju pārorientēšanās uz interneta vidi, kā arī jauno interneta spēlētāju rašanās. Piemēram, jaunas interneta versijas izveidoja lielākie dienas laikraksti latviešu valodā – "Diena", "Neatkarīgā Rīta Avīze" un "Latvijas Avīze".
 
Arī viens no vecākajiem Latvijas interneta spēlētājiem – "Delfi" – radījis jaunus interneta medijus – multimediju portālu "www.delfi.tv", interneta "dzelteno" portālu par slavenību dzīves aizkulisēm "www.mango.lv".
 
Savukārt "draugiem.lv" radījis portālus mammām un tētiem "www.mammam.lv", "www.tetiem.lv".
 
Otra šogad novērotā tendence – klienti kļūst prasīgāki, pieaug komunikācijas formu efektivitātes nozīme.
 
Ekonomiskās krīzes laikā uzņēmējiem neklājas viegli un sabiedrisko attiecību, reklāmas un mārketinga nozares sniegtie pakalpojumi nereti ir pirmie, no kuriem uzņēmumi ir spiesti atteikties. Pieaug klientu vēlme precīzi izmērīt atdevi no konkrētajiem komunikācijas pakalpojumiem un masveida kampaņu veidā, kad tiek pārblīvēti visi iespējamie mediju kanāli, tiek dota priekšroka mazāka budžeta kampaņām. Klienti kļūst prasīgāki, gudrāki, pieaug komunikācijas rīku efektivitātes nozīme.
 
Vēl viena šogad novērota tendence ir blogosfēras ietekmes pieaugums publiskajā telpā.
 
Lielākā daļa – 82% – Latvijas tradicionālo mediju pārstāvju regulāri lasa blogus, liecina sabiedrisko attiecību un mārketinga vortāla "7guru" gada pirmajā pusē veiktā aptauja. Aptaujā 82% respondentu atzinuši, ka regulāri lasa blogus, jo tā var iegūt dažādus viedokļus, 29% respondentu norādījuši, ka tā var iegūt informāciju, kura netiek publicēta tradicionālajos medijos, bet katrs ceturtais medija pārstāvis – 20% – atzīst, ka blogus lasa, lai izklaidētos.
 
Populārākie blogi ir "www.nozare.lv" un "www.diena.lv", mediju nozarē arī – "www.7guru.lv", liecināja aptauja.
 
Arī mediju jomu šogad ietekmēja valdības lēmums no nākamā gada palielināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medijiem.
 
Mediju sašutumu izraisīja valdības lēmums neatbalstīt pazeminātās PVN likmes piemērošanu preses izdevumiem. Atcelta samazinātā 5% PVN likme, tās vietā nosakot samazināto likmi 10% apmērā.
 
Patlaban spēkā esošais likums par PVN nosaka, ka nodokļa 5% likmi piemēro arī grāmatu un kartogrāfisko izdevumu piegādēm. Pazemināta likme ir arī komerciālās televīzijas un komerciālā radio abonentmaksai.
 
Grozījumi likumā par PVN stāsies spēkā 2009. gada 1. janvārī. Nozares eksperti valdības lēmumu vērtē kā nepārdomātu un tuvredzīgu, kas radīs nopietnus draudus uzņēmējdarbībai.
 
Tāpat šogad novērots, ka samazinās mediju reklāmas apjomi. Gada beigās ir krities pieprasījums pēc reklāmu izvietošanas, liecina pētījumu aģentūras "TNS Latvia" apkopotā informācija.
 
2008. gada notikumus portālam "Nozare.lv" vērtēja "One.lv" mārketinga direktors Andrejs Sergejevs, mediju aģentūras "Starcom" direktors Dāvids Štēbelis, mārketinga komunikācijas grupas "Alpha Baltic" sabiedrisko attiecību vadītāja Evita Bille, "MMS Communications Latvia" direktors Ģirts Ozols, "Leo Burnett Riga" direktore Ieva Irbina, "TNS Latvia" vecākā projektu direktore Ilva Pudule, "Eksodus integrētās komunikācijas" valdes locekle Iveta Antonišķe, "A.W.Olsen & Partners" partnere Olga Kazaka, jauno mediju aģentūras "Reactiv" projektu direktors Sergejs Timoņins, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas docente, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Zane Šneidere.
 
 
LETA
Copyright © LETA