Atzīmējot rakstītā vārda latviešu valodā nozīmi un ietekmi sabiedrībā un kultūrā cauri gadsimtiem, cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros notiks saruna par laikraksta “Saldus Zeme” sešdesmit gadu vēsturi un šodienu. Pasākumā piedalīsies un atmiņās dalīsies ilggadējās žurnālistes Zenta Bajāre, Valda Deruma, Tamāra Kļaviņa un laikraksta redaktore Anda Valkīra. Būs tikšanās arī ar šodienas redakcijas kolektīvu.

Reģionālais laikraksts “Saldus Zeme” ir nozīmīga sabiedrības sastāvdaļa, kas sešdesmit gadu garumā ir pildījusi reģiona iedzīvotāju alkas pēc kultūras, mākslas un informācijas. Pasākuma virsmērķis ir Saldus novada reģionālā laikraksta vēsturi un nozīmību līdz pat mūsdienām iemūžināt digitālā formātā un saglabāt kā vēstures liecību un novadpētniecības materiālu, kas būs pieejams plašam interesentu lokam. Tālab apmeklētājiem jāņem vērā, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana, filmēšana, audio un tiešraižu ierakstu veikšana publicitātes nolūkos.

Pasākums notiek par godu “Latviešu grāmatai 500” jubilejai un ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu. 2022. gada pasākumu cikla tēma ir “Latviešu valoda rokrakstos un laikrakstos”.

Informāciju sagatavoja:
Jana Stabulniece