Pasākums pulcēs novada bibliotekārus, vidusskolu audzēkņus – vēstures pulciņu dalībniekus, interesentus no vietējās apkaimes.

Ar 3 priekšlasījumiem pievērsīsim uzmanību Rūjienas grāmatniecības vēsturei. Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un pilsētas vēstures pārzinātāja Līga Siliņa iezīmēs apgaismības darbinieka, mācītāja un grāmatizdevēja Gustava Bergmana (1749–1814) izcilo devumu. Grāmatzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Viesturs Zanders priekšlasījumā “Laulībā ar burtiem: Jānis Abučs (1914–1978) un apgāds “Ziemeļblāzma”” vēstīs par Rūjienā dzimušo, skolas un darba gaitas uzsākušo, vēlāko grāmatu apgāda “Ziemeļblāzma” izveidotāju un grāmatizdevēju. Savukārt par sakrālās literatūras tulkošanu un izdošanu, tās izaicinājumiem 21.gadsimtā stāstīs Ingmars Zemzaris (1973) – mācītājs, tulkotājs, grāmatu izdevējs.

Dienu kuplinās grāmatu galds no plkst. 9.00, skolēniem un pārējiem interesentiem domātā erudīcijas spēle Ko TU? un ekskursija Rūjienā.

Ieeja bez maksas.

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar reģionu bibliotēkām 2023. gada 1. martā uzsāka īstenot Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu “Ceļā uz “Latviešu grāmatai 500″ Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad”, iekļaujoties 2023. gada notikuma cikla “Latviešu grāmatai 500” tēmā – grāmatu un ideju izplatīšana un izdošana, īpaši izceļot latviešu izdevēja Anša Gulbja 150. gadadienu. Projekta mērķis ir izgaismot grāmatniecības procesus un notikumus Latvijas reģionos. Laika posmā no 2023. gada aprīļa līdz decembrim Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Jelgavas, Valmieras, Bauskas, Valkas, Liepājas, Limbažu un Daugavpils reģiona galvenajām bibliotēkām organizēs plašu pasākumu programmu ar daudzveidīgām norisēm. Pasākums Rūjienā “Rūvēnieši – mācītāji, grāmatzidevēji un apgaismotāji” ir pirmais no programmas notikumiem. Vairāk par projektu un plānotajiem pasākumiem.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem un aktivitātēm Bibliotēku portāla sadaļā “Latviešu grāmatai 500”, kā arī tīmekļvietnē www.gramatai500.lv.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras bibliotēka