Lai gan vasaras numurā, kā parasti, pārstāvēta arī nozaru literatūra, īpašs gandarījums šoreiz par daiļliteratūru, sakritības dēļ – vairākiem spilgtiem tulkojumiem. Ne vienmēr ir tā, ka, rediģējot kārtējos tekstus, māc nepacietība tūdaļ pat grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā un iespējami ātrāk izlasīt. Šoreiz tā noticis, tādēļ vēlamies iekārdināt arī jūs un izcelt dažas grāmatas jau priekšvārdā: izcilā francūža Mišela Velbeka jaunāko romānu “Serotonīns”, japāņu rakstnieka Haruki Murakami stāstu krājumu “Vienskaitļa pirmā persona”, kā arī somu rakstnieka Kari Hotakainena romānu “Nākotnes pilsētas stāsts”. Divu pirmo autoru vārdi droši vien īpašus komentārus neprasa, bet Kari Hotakainens lielākajai daļai lasītāju, visticamāk, maz zināms, tādēļ piedāvājam nelielu, mūsdienu aktualitātēm atbilstošu citātu:

“Daudzas valstis tagad tiek vadītas, ja ne gluži atkarībā no garastāvokļa, tad galvenokārt balstoties uz emocijām; šādā situācijā cilvēki, kas vadās vienīgi no veselā saprāta, apmulst, sajūtas neiederīgi un bezpalīdzīgi. Viņi sajūtas, it kā būtu nonākuši niķīgu bērneļu smilškastē, kas šajā kontekstā nozīmē robežkonfliktus, pat etnisku tīrīšanu un cilvēktiesību pārkāpumus.” (”Nākotnes pilsētas stāsts”, 148. lpp.)

Aicinām arī nepalaist garām kādu spilgtu pašmāju debiju – jaunās rakstnieces, arī bibliotekāres Evitas Hofmanes visai drosmīgo un pat nedaudz šokējošo stāstu krājumu “Durvis”, kā arī saturiski un poligrāfiski tik saistošo un bagātinošo Katrīnas Teivānes monogrāfiju “Laikmets un fotogrāfija. Roberts Johansons”.

Lai gan pēdējā laikā, īpaši vasarā, kad grāmatu lasīšanai nākas konkurēt ar daudziem citiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, lasām mazāk, neatkarīgi no tā, vai esam jau atgriezušies no atvaļinājuma vai tikai vēl plānojam, kā to pavadīt – piedāvāju ieinteresējušās grāmatas atzīmēt savā individuālajā lasāmplānā, lai citkārt pie tām atgrieztos!

Iesakām apmeklēt arī LNB skaņu mākoni, lai noklausītos jaunākos mūsu kolēģu veidotos skaņu ierakstus par spilgtām “Literatūras ceļveža” ieteiktām grāmatām.

Uz tikšanos jau pavisam drīz – septembrī!

Lasīt izdevumu

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere
Izdevuma “Literatūras ceļvedis” sastādītāja
LNB Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore