Latvijas Nacionālā bibliotēka sagatavojusi “Literatūras ceļveža” 2022. gada 4. numuru (maijs/jūnijs).

Lai gan numurā, kā parasti, pārstāvēta arī nozaru literatūra, īpašs gandarījums šoreiz par kolēģu ieteikto daiļliteratūru, sakritības dēļ – vairākiem vērtīgiem tulkojumiem: izcilā francūža Mišela Velbeka jaunāko romānu “Serotonīns”, japāņu rakstnieka Haruki Murakami stāstu krājumu “Vienskaitļa pirmā persona”, kā arī somu rakstnieka Kari Hotakainena romānu Nākotnes pilsētas stāsts”.

Aicinām arī nepalaist garām kādu spilgtu pašmāju debiju – jaunās rakstnieces, arī bibliotekāres Evitas Hofmanes visai drosmīgo un pat nedaudz šokējošo stāstu krājumu Durvis”, kā arī saturiski un poligrāfiski bagātinošo Katrīnas Teivānes monogrāfiju Laikmets un fotogrāfija. Roberts Johansons”.

Kā alternatīvu lasīšanai iesakām pa laikam apmeklēt arī LNB skaņu mākoni, lai noklausītos jaunākos mūsu kolēģu veidotos skaņu ierakstus par Literatūras ceļvedī” iekļautām grāmatām.

Lasīt izdevumu