Prieks, ka ar novembra numuru “Literatūras ceļveža” autoru pulkam pēc pārtraukuma atkal pievienojušies LU Baltu filoloģijas maģistra studiju programmas studenti. Viņu uzmanības centrā, kā allaž, latviešu oriģinālliteratūra – pēdējā laikā iznākuši prozas un dzejas darbi; grāmatu ieteikumos dominē studentiem raksturīgais skatījums uz lietām un procesiem – svaigs un netradicionāls. Nepalaidīsim garām latviešu jauno autoru darbus un biežāk piedāvāsim tos saviem lasītājiem!

Literāro ieteikumu klāstā šoreiz vien daži, toties spilgti tulkojumi, kuri pārsvarā veltīti bērniem vai stāsta par vecāku un bērnu attiecībām, turklāt ar burvīgu humora devu, kura mums visiem ir tik nepieciešama jo īpaši šobrīd, kad gan dabā, gan domās pārāk daudz pelēko toņu. Kā allaž, prieks, ka LNB autoru pulkam pievienojusies jauna autore – mūsu kolēģe. Sadarbību ar “Literatūras ceļvedi” uzsākt nav sarežģīti – vien jāuzdrošinās noformulēt savas domas un emocijas par pamanītu, sev tīkamu grāmatu, par kuru pretējā gadījumā citi var nemaz neuzzināt, un uzticēt šīs domas “Literatūras ceļveža” sagatavotājiem… Dažreiz, lai uzdrošinātos, pietiek ar tuvāko kolēģu uzmundrinājumu vai kopīgu, neformālu grāmatu pārspriešanu.

Latvijas publisko bibliotēku komplektētājiem daudz rūpju tieši šobrīd, kad top “Literatūras ceļveža” novembra numurs: tiek saņemti, izpakoti vai jau tiek iekļauti krājumā Kultūras ministrijas finansētā vērtīgo grāmatu iepirkuma publiskajām bibliotēkām ietvaros sagatavotie grāmatu sūtījumi – liels prieks, ka daļa no pašu bibliotekāru izvēlētajiem izdevumiem nesen vai tieši novembra numurā ieteikti arī “Literatūras ceļveža” slejās.

Centīsimies arī turpmāk nepalaist garām mums īpaši būtiskas grāmatas. Tomēr veiktos vēl labāk, ja mēs, bibliotekāri, šajā nodarbē sadarbotos!

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/file/29348927.pdf

Anda Saldovere