Ievērojamā Liepājas literātu aktivitāte, kas aizvadītajā gadā vainagojusies arī ar savas – Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas izveidošanu, četru jaunu grāmatu klajā laišanu šā gada februārī un martā, kā arī Latvijas Literatūras gada balvas 2007 pasniegšanas ceremoniju Liepājā, šā gada 15. martā, mudinājusi Liepājas autorus "desantēt" Rīgā – ar savu veikumu un nākotnes plāniem iepazīstināt Rīgas kolēģus, grāmatu apgādus un izdevniecības, kā arī presi, un 5. martā pulksten 15.00 svinīgi atklāt liepājnieku "Grāmatu skapi" Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Jēkaba kazarmās, Torņa ielā 4, 2a-201.
 
Liepājnieku grāmatu skapī ieguls Liepājas literātes, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītājas Sandras Vensko garstāsts "Vēvere" (apgāds "Zvaigzne ABC"), kas līdzās citu pazīstamu Latvijas autoru grāmatu prezentācijām atvēršanas svētkus piedzīvo šodien, 11. starptautiskajā grāmatu un izdevniecību izstādē "Baltijas grāmatu svētki 2008". Turpat būs vieta arī bijušā Liepājnieka Māra Runguļa grāmatai "Avene" (apgāds "Zvaigzne ABC"), kuras atvēršana "Baltijas grāmatu svētkos" plānota 1. martā.
 
Savukārt 5. martā pulksten 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā tiks atvērts izcilā liepājnieka, dzejnieka un rakstnieka Olafa Gūtmaņa "Rakstu" III sējums (izdevniecība "LiePA"). Grāmatas prezentācijas pasākumā piedalīsies aktieri Ieva Mūrniece un Haralds Ulmanis, kuri līdz ar autoru lasīs prozas fragmentus no "Rakstu" III sējuma. Šī pavasara liepājnieku grāmatu birumam jāpieskaita arī laikraksta "Kurzemes Vārds" izdotais otrais liepājnieku prozas krājums "Ar sakņu sajūtu vējā", kura atvēršana plānota Liepājas dzimšanas dienas priekšvakarā, 14. martā Liepājā. Krājumā iekļauti dažādu paaudžu Liepājas autoru – Inetas Stadgales, Ulda Vanaga, Olafa Gūtmaņa, Ērika Kūļa, Astras Rancānes un Antona Kreica jaunākie prozas darbi.
 
Aizvadītajā gadā ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu vien izdotas vārāk kā desmit Liepājas autoru grāmatas, kas līdz ar citām, iepriekš izdotām, interesentiem turpmāk būs pieejamas Liepājas Grāmatu skapī.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Hmieļevska
Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 3483941, 26596186