Kajs Meiers ir viens no Vācu veiksmīgākajiem rakstniekiem, kura darbi pārdoti vairāk nekā miljons eksemplāros visā pasaulē. Tie ir tulkoti 27 valodās, tostarp angļu, spāņu, franču, Itāliešu, japāņu, krievu, ķīniešu, arī latviešu valodā.
 
Kajs Meijers ir dzimis 1969. gadā Ziemeļvācijā. Turklāt sācis Bohumas (Bochum) universitātē, kurā studējis kinomotogrāfiju, teātra zinātni un filozofiju. Pēc gada pameta universitāti, lai strādātu kādā avīzē par žurnālistu praktikantu. Pēc tam divus gadus nostrādājis pastāvīgā darbā šajā avīzē.
 
Pirmo darbu Kajs sarakstīja 20 gadu vecumā, un pēc četriem gadiem to publicēja. Šobrīd Kajam ir jau ir gandrīz 50 grāmatu — gan pieaugušajiem, gan tīņiem. Kaja grāmatas pārsvarā ir vēsturiskas, kuru sižetos daudz fantāzijas. Vācijā jau pārdotas vairāk nekā pusotra miljona Kaja Meijera darbu un pēdējā laikā viņa popularitātē aug arī citviet pasaulē. Grāmatas The Flowing Queen/ The water mirror angļu izdevums ieguvis 2007. gada Marša (Marsh) balvu kā labākā tulkotā bērnu grāmata.
 
2007. gadā iznāca Kaja Meijera darbs "Svinīgs solījums", kas tika ekranizēts filmā, kuras režisors ir Dominiks Grāfs.
 
2008. gadā plānots uzņemt filmu pēc grāmatas "Septiņi zīmogi" (Sieben Siegel) motīviem.
 
Kaja Meijera grāmatas, kuras iznākušas Latvijā
 
"Lagūnas valdniece" (Mazās Merles pasaule ir pilna maģijas. Venēcijā, kur pastāvīgi notiek burvestības, klīst runas par Lagūnas valdnieci — tomēr tikai Merle iemanto viņas draudzību. Kad ļaunie spēki vajā neparasto būtni, tumšo ieliņu un kanālu labirintā uzliesmo dēkaina cīņa. Nāras un spārnotos lauvas, meistarzagļus un burvju spoguļu izgatavotājus — visus saista Lagūnas valdniece. Taču tad atveras zeme, augstu debesīs uzšaujas liesmas un no plaisas parādās kaut kas fantastisks…)
 
"Akmens gaisma" (Kaja Meijera pirmās grāmatas "Lagūnas valdniece" neparastās meitenes Merles piedzīvojumi turpinās. Kopš Lagūnas valdniece ir iemiesojusies Merlē un pametusi Venēciju, lai izbēgtu ļaunajiem spēkiem, pilsētā valda bailes un skumjas. Nāras un meistarzagļi, sfinksas un priesteri saprot, ka vienīgi mazā meitene spēj glābt Lagūnas pilsētu. Un, kamēr draugi Venēcijas pilī cīnās par brīvību, Merle akmens lauvas mugurā lido uz Lorda Gaisma valstību pēc palīdzības. Tur viņai jāpieņem izšķirīgs lēmums — dot priekšroku senai draudzībai vai arī mieram visā pasaulē.)
 
"Stikla vārds" (Kaja Meijera pirmo divu grāmatu "Lagūnas valdniece" un "Akmens gaisma" varones, neparastās meitenes Merles piedzīvojumi turpinās. Drosmīgās Merles pasaule ir pilna maģijas. Kamēr Venēcija cieš no mūmiju kareivju uzbrukuma, Merle un Lagūnas valdniece dodas ceļojumā uz Sfinksu zemi. Taču Ēģiptes tuksnesi klāj bieza sniega sega. Te, sfinksu burvju spoguļu cietoksnī, satiekas raganas un Hora priesteri, seni dievi un jauni tirāni, lai uzsāktu izšķirošo kauju. Merlei ir tikpat kā rokā atslēga, kā izglābt pasauli: viņa nejauši uzzina par noslēpumaino Stikla vārdu un atkal sastopas ar draugu, kuru jau sen uzskatīja par zudušu.)
 
Par fantastikas žanru Kajs sācis interesēties pateicoties grāmatai "Gredzenu pavēlnieks", kuru izlasījis 11 gadu vecumā un sapratis, ka fantastika viņu ļoti aizrauj.
 
 
Informāciju sagatavoja:
SIA "Jumava"