Šī gada Muzeju nakts tēmu ierosinājis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs – tā ir "Ceļojums". Tēmas interpretācija atkarīga no katra muzeja fantāzijas un iespējām. Muzeji piedāvās ceļojumus laikā un telpā, ceļojumus uz tālām zemēm un tepat līdzās, ceļojumus mūzikas, mākslas, smaržu un garšu pasaulē.

Muzeju naktij dota asociatīvi pozitīva devīze – "Kur ta` tu nu biji?". Pirms diviem gadiem Muzeju nakts bija veltīta Francijas, pirms gada – Vācijas kultūrai. Šogad akcijā galvenā uzmanība tiks pievērsta Latvijas kultūrai un lokālajai tematikai, vedinot gan uz nopietnu, gan humoristisku, satīrisku vai ironisku refleksiju. Muzeji gaidīs apmeklētājus no plkst. 19:00 līdz 01:00 un citviet – arī ilgāk.

"Muzeju nakts ir muzeju dāvana apmeklētājiem. Šogad Muzeju nakts organizēšanai netiek piešķirts valsts finansējums, taču muzeji ir gatavi radīt pasākuma īpašo gaisotni un saturisko daudzveidību. Interese par pasākumu ir milzīga – gan no muzeju, gan to apmeklētāju puses," informē Muzeju valsts pārvaldes vecākā referente Gundega Dreiblate.

Muzeju nakti organizē Muzeju valsts pārvalde.

Informāciju sagatavoja:
Astra Spalvēna