Ints Dālderis atzinīgi novērtēja paveikto Gaismas pils būvniecībā un norādīja, ka "Nacionālā bibliotēka ir viens no lielākajiem ieguldījumiem 21. gadsimta Latvijas veidošanā. Esmu pārliecināts, ka tā būs inovāciju, jaunu ideju, augstas pievienotās vērtības, tātad – izglītības un kultūras Latvija. Tādēļ ir svarīgi, lai šī ēka tiktu uzbūvēta kvalitatīvi un bibliotēka, kas tajā mājos, varētu godam kalpot Latvijas iedzīvotājiem turpmākās simtgades."

Dālderis uzskata, ka krīze ir jāizmanto bibliotēkas celtniecības labā un laikā, kad vērojama vispārēja izmaksu samazināšanās būvniecības sektorā, jāatrod iespējas samazināt būvniecības izmaksas. "Sabiedrībai ir jābūt pārliecinātai, ka katrs santīms, kas tiek izlietots bibliotēkas celtniecībai, ir tērēts taupīgi, godīgi un atbilstoši," norāda ministrs, kas jau uzdevis valsts aģentūrai "Jaunie "Trīs brāļi"" atrast iespējas ietaupīt bibliotēkas celtniecībā ieguldāmos finanšu līdzekļus.

Vienlaikus kultūras ministrs uzskata, ka LNB celtniecības "iesaldēšana" nav pieļaujama, jo tas – līdzīgi kā jebkura liela būvobjekta celtniecības gadījumā – novedīs pie ievērojama kopējo izmaksu sadārdzinājuma, dos triecienu būvniecības nozarei un palielinās bezdarbu (patlaban LNB projekta īstenošanā ir nodarbināti divi tūkstoši cilvēku). Tāpat LNB celtniecības "iesaldēšana" būtu ļoti negatīvs signāls, ka Latvija nevēlas ieguldīt cilvēku izglītībā un konkurētspējā, sekmēt uz zināšanām balstītu sabiedrību, kas nav iedomājama bez modernas bibliotēkas.

Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
LR Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
www.km.gov.lv