Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra (BAC) organizētās konferences mērķis jau tradicionāli ir pilnveidot bibliotekāru zināšanas literatūras un grāmatniecības procesos, iezīmējot vērtīgākos pēdējā laika akcentus un popularizēšanas virzienus, izvērtējot latviešu un cittautu autoru aktuālo, kā arī agrāko gadu devumu, kā arī mērķtiecīgi piedāvājot Grāmatu iepirkuma programmas publiskajām bibliotēkām ietvaros iegādātos izdevumus bibliotēku lasītājiem.

Konferences tematika ir daudzpusīga – tajā tiks apskatītas ne vien jaunākās oriģinālprozas un dzejas tendences, bet tiks sniegts ieskats arī ukraiņu literatūrā. Būs iespēja iepazīties arī ar dažiem līdz šim reti atspoguļotiem ar literatūru saistītiem aspektiem – humora atveidi latviešu literatūrā un latviešu sieviešu 100 gadu senu ceļojumu aprakstiem.

Literatūras konferenci LNB BAC rīko sadarbībā ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) Latvistikas un baltistikas nodaļu, un konferences programmu pārsvarā nodrošina tās mācībspēki un pētnieki. Ziņojumus konferencei sagatavojuši arī Latviešu folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) vadošie pētnieki un latviešu literāti.

Konferenci moderēs LU HZF lektore, literatūrzinātniece, pētniece Sigita Kušnere.
Konferences norise ir iespējama, pateicoties VKKF atbalstam.
Konferences mērķauditorija – bibliotekāri un citi interesenti.

Pieteikuma anketa pieejama šeit.  Pieteikšanās līdz 13. septembrim.

Konferences programma.

Informāciju sagatavoja: