Dalība bez maksas, bet līdz 5. decembrim ir jāreģistrējas ŠEIT.

KONFERENCES PROGRAMMA (PDF)

Konferences ievadlekcijās par grāmatas nozīmi nācijas stiprināšanā runās Mēliss Frīdentāls (Meelis Friedenhal) un Pēteris Bankovskis. Pētnieki Viesturs Zanders, Kristina Papule, Mārtiņš Mintaurs, Pireta Lotmana (Piret Lotman), Melinda Šimona (Melinda Simon), Loreta Vincloviene (Loreta Vinclovienė), Veronika Girininkaite (Veronika Girininkaitė), Andreass Hedbergs (Andreas Hedberg), Kristiāna Ābele, Signe Raudive, Pireta Pergma (Piret Pärgma) un Kārlis Vērdiņš iepazīstinās ar savu pētniecisko darbu rezultātiem par grāmatniecības nozīmes dažādiem aspektiem.

Konferencē notiks trīs diskusijas – Gustava Strengas vadīta diskusija “Lielas idejas, lieli projekti, lieli vīri? Tulkošana, enciklopēdijas un mecenātisms”, Dagnijas Baltiņas vadīta diskusija “Pēc 100 gadiem. Jauni izaicinājumi un uzdevumi”, kā arī Gustava Strengas vadīta diskusija “Ideju transformācijas. Teksts dažādos mākslas un komunikācijas formātos”, kurās piedalīsies kultūras, vēstures un izdevējdarbības jomu pārstāvji.

Konferencē paredzēta atsevišķa sesija Latvijas pedagogiem ar Mikus Soloveja un Anitas Smelteres ievadlekcijām par grāmatām un izglītības procesu, noslēdzot to ar Lolitas Tomsones vadītu diskusiju. Tāpat tiks piedāvāta atsevišķa sesija Latvijas bibliotekāriem ar Andas Laķes ievadlekciju un reģionālo bibliotekāru pieredzes stāstiem, kam sekos Liegas Piešiņas vadīta diskusija. Par dalību konferencē būs iespējams saņemt digitālu apliecinājumu, tam iepriekš piesakoties reģistrācijas saitē.

Lai pilnveidotu izpratni par konferencē skatītajām tēmām, 8. decembrī, izdevēja Anša Gulbja dzimšanas dienā, notiks ekskursijas Latvijas Nacionālās bibliotēkas četrās izstādēs, kas veltītas grāmatniecībai un izdevējdarbībai, savukārt 9. decembrī LNB vadošā pētnieka Viestura Zandera vadībā būs iespējams piedalīties ekskursijā pilsētvidē “Anša Gulbja kvartāls”.

Konferenci rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka pasākumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros ar LR Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Papildu informācija:
Linda Bērziņa
Konferences organizatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
linda.berzina@lnb.lv
+371 29449919