Gūstamā kvalifikācija: īsā cikla profesionālās augstākās izglītības diploms ar kvalifikāciju “Bibliotēku informācijas speciālists”. Gūstamās kompetences atbilst vecākā bibliotekāra, galvenā bibliotekāra, nelielas filiālbibliotēkas vadītāja, bibliotēkas struktūrvienības vadītāja amatam.

Studiju saturs: informācijas resursu pārvaldība, bibliotēku pakalpojumu nodrošināšana, bibliotēkas darbības plānošana un organizēšana, digitālā komunikācija un sociālie tīkli, ievads mūsdienu literatūrā, informācijpratība, digitālie izglītības un pētniecības resursi. Studijās integrēti mācību semināri un praktiskās nodarbības bibliotēkās, muzejos, arhīvā, informācijas centros u.c. Vairāk informācijas koledžas tīmekļvietnē.

Četras studiju prakses: profesionālo prasmju gūšanai informācijas resursu pārvaldībā, lietotāju apkalpošanā, bibliotēkas darba organizācijā un vadībā.

Priekšrocības: praktiska studiju ievirze – lekcijās iekļautas mācību nodarbības bibliotēkās un studiju prakses; lektori – nozares profesionāļi (Rīgas Centrālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitāte); individuāla un atbalstoša pieeja studiju procesā; pozitīva atmosfēra.

Studiju grafiks: studijas notiek sestdienās, laikā no septembra līdz decembra beigām, janvārī – prakse bibliotēkās, lekcijas – no februāra līdz maija beigām, jūnijā – prakse bibliotēkās. Daļēji attālināts studiju modelis – 60% lekciju un nodarbību norit klātienē vai daļēji attālināti, 40% – attālināti, izmantojot TEAMS un koledžas e-studiju vidi.

Studiju ilgums: 2,5 gadi (5 semestri), studiju maksa: 750 EUR semestrī (iespēja sadalīt maksas grafiku; studiju kredīta iespējas).

Iespēja saīsināt studiju laiku: iepriekšējās izglītības pielīdzināšana (t.sk. LNB profesionālās tālākizglītības programmas absolventiem); darba pieredzes pielīdzināšana (vairāk par vienu gadu praktiska pieredze bibliotēku nozarē).

Informācija par uzņemšanu: pieteikšanās studijām elektroniski pagarināta līdz 28.08.2023 ŠEIT.

Būsim priecīgi sazināties un vairāk pastāstīt par studijām! Zvanot 22019437 (Daina Valeine) vai rakstot daina.valeine@lkk.gov.lv un gita.mikuda@lkk.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
Daina Valeine