"Libāna šogad nepiedalīsies, protestējot pret pasākuma organizatoru lēmumu izvēlēties Izraēlu kā goda viesi," paziņoja Mitri.
 
Libāna ir pirmā no arābu valstīm, kas paziņojusi par 14.-19. martā paredzētā grāmatu gadatirgus boikotu pēc organizatoru paziņojuma par 39 izraēliešu rakstnieku uzaicināšanu, lai svinētu Izraēlas dibināšanas 60. gadadienu.
 
Otrdien 50 valstis vienojošā Islāma izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (ISECSCO) aicināja islāma valsti boikotēt Parīzes grāmatu gadatirgu.
 
"Noziegumi pret cilvēci, kurus Izraēla pastrādā palestīniešu teritorijās (..) tās uzaicināšanu kā goda viesi starptautiskā grāmatu gadatirgū padara nicināmu," paziņoja ISECSCO.
 
Kā ziņots, palestīniešu Rakstnieku savienība pirmdien izplatīja aicinājumu arābu izdevējiem boikotēt Parīzes grāmatu gadatirgu.
 
"Mēs aicinām palestīniešu un arābu izdevniecības gadatirgu boikotēt," aģentūrai AFP sacīja Palestīniešu Rakstnieku savienības prezidents Al Mutavakels Taha. "Tas nepiedien Francijai, revolūcijas un cilvēktiesību zemei, uzņemt savā gadatirgū rasistisku okupantu valsti."
 
Palestīnieši 15. maijā svinamo Izraēlas dibināšanas gadadienu dēvē par "Nakba", kas no arābu valodas tulkojams kā "katastrofa".
 
Par grāmatu gadatirgus boikotēšanu paziņojusi Alžīrijas Rakstnieku savienība, kā arī Ēģiptes organizācijas.
 
 
LETA AFP
Copyright © LETA