Pirms dažām nedēļām, 16. septembrī, tiešsaistē bija vērojama ikgadējā LNB Bibliotēku attīstības centra speciālistu un LU Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēku organizētā rudens konference “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”. Konferences mērķis bija pilnveidot bibliotekāru zināšanas literatūras un grāmatniecības procesos, norādot vērtīgākos pēdējā laika akcentus un popularizēšanas virzienus, uzsverot latviešu un cittautu autoru aktuālo, kā arī agrāko gadu devumu. Kā allaž, arī šoreiz pasākums bija ļoti gaidīts un tā dalībnieku pozitīvi novērtēts, par ko liecināja rekordlielais tiešsaistes dalībnieku skaits – 645 bibliotekāri no visu veidu Latvijas bibliotēkām.

Interesentiem, kuri 16. septembrī konferenci noklausīties nevarēja, piedāvājam tās videoierakstu.

Konferences prezentācijas pieejamas šeit.

Savukārt, 2022. gada 22. septembrī Talsu Galvenajā bibliotēkā, paralēli klātienē un tiešsaistē, norisinājās reģionāla norise un diskusija Talsos pēta, raksta un lasa”, kuras mērķis bija popularizēt Talsu lokālo kultūrvidi, veicinot Talsu novada un autoru atpazīstamību un to devumu mūsdienu literāro norišu, novadpētniecības un vēsturiskā kontekstā. Norisē piedalījās arī rakstnieks Andris Kalnozols. Pasākuma tiešraides ieraksts pieejams Talsu Galvenās bibliotēkas Facebook vietnē.

Reģionālās norises prezentācijas pieejamas šeit.

Paldies par patieso ieinteresētību ar literatūru saistītajās norisēs un uz tikšanos nākamajās konferencēs!

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere