Jau ierastos bērnu literatūras notikumus Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, 24. jūlijā šogad papildina svarīgi jaunumi. Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē 11.00 pirmo reizi notiks Baltvilka lasījumi, kurus varētu dēvēt par Prozas lasījumu un Dzejas dienu jaunāko brāli. Tajos savus darbus bērniem un pusaudžiem lasīs rakstnieki Sandra Vensko, Juris Zvirgzdiņš, Māris Bērziņš, Andris Akmentiņš, Uldis Auseklis, Māris Rungulis un Inese Zandere. Lasījumu īpašais viesis būs igauņu rakstniece Aidi Vallika, grāmatu "Kā tev klājas, Anna?" un Ko darīt, Anna?" autore, kas kļuvusi par pirmo starptautiskās Baltvilka balvas laureāti.

Sākot ar šo gadu, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes žūrija Baltvilka balvu piešķir arī Baltijas jūras reģiona rakstniekam, kura darbs izdots latviešu valodā, un tulkotājam. Par Aidi Vallikas romānu tulkojumu Baltvilka balvu saņem Maima Grīnberga.

Lasījumu programma visvairāk piemērota jaunākās skolas vecuma bērniem un pusaudžiem, notiks arī Aleksandra Čaka muzeja rīkots konkurss "Bērnudārzs", piedalīsies mūziķis Artis Gulbis ("Rīsa zvejnieki").

Laipni gaidīti arī vecāki, skolotāji, bibliotekāri un visi citi bērnu literatūras draugi.

Piemiņas brīdis Jānim Baltvilkam notiks I Meža kapos 14.30 (pulcēšanās pie ieejas).

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome