Koncertā uzstāsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris “Gaudeamus”, RTU jauktais koris “Vivere”, RTU postfolkloras grupa “Daba san”. Īpašie viesi – Katrīna Dimanta un grupas “DAGAMBA” mūziķi Valters Pūce un Dainis Tenis.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Koncertu rīko RTU un biedrība “Tavi draugi” sadarbībā ar LNB.

Kamēr Ukraina nav sasniegusi savu mērķi un uzvarējusi nežēlīgajā cīņā pret Krievijas iebrucējiem, RTU kultūras kolektīvi uzskata, ka Latvijai ir jāturpina būt līdzās Ukrainai un palīdzēt, cik vien tas ir iespējams. Mūziķi savu palīdzību var sniegt koncertējot. Tāpēc RTU vīru koris “Gaudeamus” un tā mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, RTU jauktais koris “Vivere” un mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks, RTU postfolkloras grupa “Daba san” un mākslinieciskā vadītāja Linda Zonne-Zumberga kopā ar Katrīnu Dimantu un “DAGAMBA” mūziķiem Valteru Pūci un Daini Teni ir izveidojuši īpašu koncertprogrammu un aicina ikvienu iegādāties biļetes uz koncertu “Caur gaismu Ukrainā” un palīdzēt savākt līdzekļus šobrīd Ukrainas skolās un bērnudārzos tik ļoti nepieciešamajiem ģeneratoriem. Nebūsim vienaldzīgi! Būsim sirdī un darbos kopā ar Ukrainu!

Jau gandrīz gadu – kopš 2022. gada 24. februāra – Ukraina ir ierauta postošā karā, cīnoties par savu zemi, savu brīvību un neatkarību un tādējādi aizstāvot mieru un demokrātiskās vērtības visā Eiropā. RTU jau no pirmajām kara dienām ir solidarizējusies ar ukraiņiem un regulāri atbalstījusi Ukrainu un tās iedzīvotājus, piedāvājot iespēju ukraiņu studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem turpināt studēt un strādāt RTU, organizējot ziedojumu kampaņu, lai finansiāli atbalstītu kara laikā Latvijā ieceļojušos ukraiņus, labdarības akcijā sarūpējot Ukrainā dzīvojošajiem bērniem ikdienā nepieciešamo. Palīdzība Ukrainai tiks turpināta.

 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
www.lnb.lv