Hakatons norisināsies tiešsaistē no 1. līdz 3. maijam.

Pašreizējā COVID-19 krīze ir būtiski ietekmējusi kultūras un radošās nozares visā Eiropā, liedzot iespēju darboties, uzņemt apmeklētājus, kas nodrošina kultūras iestāžu un dažādu notikumu ieņēmumus un iespēju pastāvēt. Ievērojot sociālo distancēšanos, karantīnas un pašizolācijas noteikumus, tiek atcelti dažādi pasākumi, koncerti, festivāli, tiek noteikti ceļošanas ierobežojumi, kā arī tiek slēgti muzeji un citas iestādes. Pandēmijas rezultātā, šobrīd īpaši tiek apdraudēti radošās industrijas pārstāvji, ārštata darbinieki un pasākumu organizētāju ikdiena.

Šī brīža izaicinājumi ir arī laiks transformācijai, dažādu sadarbību veidošanai un jaunu iemaņu apgūšanai. Hakatona organizatori uzsver, ka šobrīd kultūras un radošajām industrijām ir stratēģiski svarīgs laiks, lai veicinātu ilgtspējīgu un visaptverošu izaugsmi visos ES reģionos un pilsētās gan krīzes laikā, gan pēc tās. 48 stundu tiešsaistes hakatonā tiek aicināti piedalīties visi radošās sfēras darbinieki, pasākumu organizatori, kultūras nozares darbinieki, kā arī citu nozaru profesionāļi, kuri vēlas veidot risinājumus, rosinot sadarbību starp dažādām nozarēm, un, veidojot ciešāku kontaktu ar auditoriju. Reģistrācija hakatonam: hackcreative.org

Dalībai tiešsaistes hakatonā iepriekšējā pieredze digitālo tehnoloģiju jomā nav nepieciešama, taču no dalībniekiem tiek gaidīta aktīva iesaiste hakatonā, lai 48 stundu ilgajā mācību un darba procesā veidotu jaunus, ātri integrējamus risinājumus. Dalībniekiem būs iespēja strādāt kopā ar pieredzējušiem mentoriem un nozares ekspertiem, kuri dalīsies ar savām zināšanām un ieteikumiem.

Hakatona laikā dalībnieki sadalīsies komandās un strādās pie saviem projektiem vai arī pievienosies citu ierosinātām idejām. Dalībnieki varēs apmeklēt sešus tiešsaistes seminārus, kurus vadīs ekspertu komanda. Tiešsaistes semināru laikā dalībnieki gūs padziļinātu ieskatu dažādās tēmās, piemēram, radošajās tehnoloģijās, dizaina domāšanā, digitālajās iespējās, un pasākumu organizēšanā.

Seminārus vadīs nozares profesionāļi – Alekss Antolīno (Alex Antolino, Spānija), uzņēmuma Typeform radošais direktors, reklāmas speciālists, dokumentālists un producents; Brigita Persona (Birgitta Perssona, Zviedrija), organizācijas Point of Value vadītāja & kultūras aģentūras Oliveartes direktore; Sebastjens Toupijs (Sebastien Toupy, Nīderlande), konferences The Next Web jaunuzņēmumu attiecību vadītājs, inovāciju & globālo notikumu eksperts; Līna Marta Sarma (Latvija), datorzinātniece, hakatonu veterāne & kādreizējā kopstrādes telpas TechHub Riga vadītāja; Egita Poļanska (Latvija), akseleratora Startup Wise Guys partnerattiecību vadītāja; Edgars Zvirgzdiņš (Latvija), aģentūras Partners et Sons dibinātājs, zīmolvedības, produktu & grafiskā dizaina eksperts.

Radošo un kultūras industriju hakatonu organizē Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība (Northern Dimension Partnership on Culture) sadarbība ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Eiropas Neatkarīgo kultūras centru tīklu “Trans Europe Halles”, un to atbalsta Latvijas Kultūras ministrija. Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība koncentrējas uz kultūras un radošo industriju darbības apstākļu uzlabošanu, sadarbības veicināšanu starp dažādiem finansējuma avotiem, darbības sektoriem un sadraudzības stiprināšanu starp projektu īpašniekiem, biznesa kopienām, publisko sektoru un starptautiskām institūcijām visā Ziemeļu dimensijas teritorijā. Vairāk informācija: www.ndpculture.org