Ir sagatavots RCB prospekts, kurā atspoguļotas ziņas par RCB un tās 24 filiālbibliotēkām un 3 ārējiem apkalpošanas punktiem. Līdzās kontaktinformācijai prospektā pausts tas, kādu savu bibliotēku redz tās darbinieki šodien, 21.gadsimta 20.gados. Tādējādi prospektam līdztekus informatīvajam blokam lasāmas arī poētiskas atziņas par bibliotēku un bibliotekāru misiju mūsdienu pasaulē.

Rīgas Centrālajai bibliotēkai ir vairāku gadu desmitu pieredze dažādu izdevumu veidošanā. Te minama gan jaunā RCB darbinieku atmiņu grāmata, gan vairāki bibliogrāfiskie rādītāji, gan sešpadsmit gadagrāmatas, gan RCB vēsturei veltītā RCB simtgades grāmata, gan vairāki bibliogrāfiskie rādītāji, gan fotoalbums „Viena diena bibliotēkas dzīvē”, gan izstādes katalogs „100 grāmatas bērniem” u.c. RCB izdevējdarbība iz augstu novērtēta. Pagājušajā gadā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balva „Baltais zvirbulis” tika piešķirta kataloga „100 grāmatas bērniem”radošajai grupai.

Jaunais prospekts ir vēl viens ieguldījums izziņas izdevumu jomā.

Prospekta teksts lasāms latviešu angļu un krievu valodās. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts.

Sarežģītajā situācijā, kāda šodien ir pasaulē un Latvijā, izdevuma prezentācija tiek atlikta uz laiku, kad tiks atcelta ārkārtas situācija un bibliotēka atkal varēs vērt savas durvis lasītājiem.

Informāciju sagatavoja:

Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas
Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību vadītāja