Diskusijas dalībnieki:

• Vija Kilbloka, “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja
  • Zane Nuts, rakstniece
  • Aldis Liepa, Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs

Diskusiju moderēs Gustavs Māziņš.

Kas ir 3td e-GRĀMATU bibliotēka?

2019. gadā tika atklāta 3td e-GRĀMATU bibliotēka, kuras radīšana bija un vēl aizvien ir ļoti nozīmīga visai Latvijas sabiedrībai. Tas ir pakalpojums, kas reģistrētajiem Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu “Tietoevry” un Latvijas publiskajām bibliotēkām..

3td e-GRĀMATU bibliotēka ir brīvi pieejama vietne (adrese www.3td.lv), kur ikviens interesents vēl pirms reģistrācijas var iepazīties ar tās pilno saturu un grāmatām, izlasot priekšskatīšanas fragmentu. Mūsdienīgs un interesants vietnes izkārtojums, kas vienlaikus ir vienkāršs un intuitīvi saprotams dažāda vecuma klientiem, arī bez pieredzes virtuālo pakalpojumu lietošanā. Visas grāmatas, kas redzamas virtuālajos plauktos, uzreiz pieejamas lasīšanai, tikai jāreģistrējas. To var darīt personas, kas jau reģistrētas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, tām piešķirti e-kataloga autorizācijas dati (lietotājvārds un parole) un nav parādsaistību nevienā no bibliotēkām.

3td e-GRĀMATU bibliotēkas izmantošanu un grāmatu lasīšanu veicina regulāra satura papildināšana. Projekta nosaukumam “Trešais tēva dēls” pieskaņots princips “Katru trešdienu trīs jaunas grāmatas”. Orientēties lielajā e-grāmatu klāstā palīdz viegli lietojamie meklēšanas rīki – darbus iespējams meklēt pēc kategorijas, autora uzvārda un pat vārda, darba nosaukuma.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras Integrētā bibliotēka