No Ziemas balsojuma finālam izvirzīti:

Kategorijā TEĀTRIS:
Mihaila Ļermontova “Dēmōns”. Liepājas teātris, režisors Viesturs Meikšāns.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA:
Līgas Purmales personālizstāde “Tepat tuvumā”. Galerija “Daugava”, kuratore Anda Treija.

Kategorijā LITERATŪRA:
Ingas Gailes romāns “Rakstītāja”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Kategorijā MŪZIKA:
Raimonda Paula un Ivetas Apkalnas koncerts ērģeļmūzikas festivālā “ORGANismi 2020” 24. novembrī. Latgales vēstniecība “Gors”, LNSO, diriģents Jānis Stafeckis.

Kategorijā KINO:
Animēts dokumentālais stāsts “Mans mīļākais karš”. Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena. Studija “Ego Media” un “Bivrost Film” (Norvēģija).

Kategorijā MANTOJUMS:
Latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubilejai veltītā izstāde “Madernieka stils”. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratore Rūta Rinka.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS:
Filmizrāde “Kino un mēs”. Režisors Matīss Kaža, studija “Fenixfilm”.

Kategorijā NOTIKUMS:
Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus 2020”. Latvijas Jaunā teātra institūts, kuratore Gundega Laiviņa.

Kategorijā MANA KULTŪRVIETA skatītāji un klausītāji izvirzīja pa vienai vietai no reģioniem. Finālā Vidzemi pārstāvēs Alūksnes muižas parks, Kurzemi – Liepājas teātris, Latgali – Lūznavas muiža, Zemgali – Sansusī rezidenču centrs “Susēja”, bet no Rīgas par sabiedrības iecienītākās kultūrvietas titulu 2020. gadā cīnīsies Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks 27. februārī.

Par balvu “Kilograms kultūras”

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Ziemas balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz gada nogalei, un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu “Kilograms kultūras”. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte