Kā bibliotēkas šobrīd var konkurēt ar interneta pārlūkiem un citiem meklētājiem? Atbilde – ar strukturētiem, uzticamiem, savietojamiem, ērti pieejamiem un atkārtoti izmantojamiem datiem. To uzturēšanai un attīstībai nepieciešams vairāku faktoru apvienojums, kur noteicošā loma ir speciālistu zināšanām un pieredzei, pētnieka intuīcijai un domāšanas elastībai.

Marta “Virtuālajā trešdienā bibliotekāriem” būs iespēja dzirdēt par izmaiņām un jaunākajām tendencēm bibliotēku datu attīstībā. Svarīgs faktors ir pakāpeniska bibliotēku datu iekļaušanās tīmekļa vidē. Arvien lielāku nozīmi iegūst dažāda veida autoritatīvie dati, kuri palīdz identificēt un saistīt dažādas entītes: personas, institūcijas, vietas, notikumus, darbus u. c. Uzzināsiet arī par aktuāliem bibliotēku saistīto datu risinājumiem Latvijā un pasaulē, kā arī par saistīto datu katalogiem.

Pasākumā ar pieredzi datu veidošanā, uzturēšanā un attīstībā dalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB), Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas un Rīgas Centrālās bibliotēkas eksperti un speciālisti. Kā allaž, pasākumu bagātinās LNB Bibliotēku attīstības centra nozaru informācijas ekspertes Elitas Vīksnas stāstījums par pieejamajiem profesionālajiem informācijas resursiem. “Virtuālo trešdienu bibliotekāriem” moderēs LNB Bibliotēku attīstības centra Latvijas Bibliotēku portāla galvenā redaktore Kristīne Deksne.

Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei LNB “Facebook” lapā, LNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapā un LNB “YouTube” kanālā. Pasākums ilgs aptuveni stundu, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Deksne