Lasītājiem jaunā Pārventas bibliotēka durvis vērs pilsētas svētkos – šī gada 7. augustā. Sakarā ar Pilsētas svētkiem un sagaidāmo ventspilnieku un pilsētas viesu interesi par jauno bibliotēku tā būs atvērta arī sestdien, 8. augustā, un svētdien, 9. augustā.

Pilsētas iedzīvotāji jau būs ievērojuši savdabīgo jaunās Pārventas bibliotēkas ēku Tārgales ielā 4, kas ienes spilgtu akcentu Pārventas pilsētvidē. Ēkas divu līmeņu trīsstūra noapaļotās formas, plašais stiklojums, kā arī vara apšuvuma tonējums, kas saules un atmosfēras ietekmē pakāpeniski pieņem arvien viendabīgāku varam raksturīgo krāsu, saista ikkatra garāmgājēja uzmanību. Interesi izraisa arī fasādē iestrādātais, bet ne tik viegli izlasāmais teksts. Tās ir mūsu dainu tēva Krišjāņa Barona rokrakstā rakstītās tautasdziesmas rindas:
Venta nesa pa vilnīti
Zelta krēslu līgodama.
Sit vilnīti maliņā
Būs manai māsiņai.
Ēkas projekta autori ir SIA "INDIA" arhitekti Pētera Bajāra vadībā. Būvdarbus veica SIA "Pilsbūve".

Ēkas kopējā platība ir 1500 m2. Plašā, gaišā, amfiteātra veidā veidotā lasītava ar grāmatu plauktu spirāli gar sienām būs izmantojama gan darbam, gan atpūtai. Jaunos lasītājus sagaida plaša 200 m2 liela bērnu nodaļa ar grāmatām, datoriem, mūzikas klausīšanās un video skatīšanās iespējām.

Bibliotēkas apmeklētājus sagaida arī daudz tehnisku jauninājumu. Pie bibliotēkas ieejas, tāpat kā Galvenajā bibliotēkā, ir novietota grāmatu nodošanas iekārta, kuru jau šobrīd lasītāji aktīvi izmanto sakarā ar to, ka pašlaik Pārventā bibliotēka ir slēgta, jo līdz Pārventas bibliotēkas atvēršanai lasītājiem jāpaspēj no vecajām telpām pārvietot un sistemātiski sakārtot bibliotēkas grāmatu fondu, jāsamontē un jāizvieto mēbeles un telpu aprīkojums, jāinstalē informācijas tehnoloģiju aprīkojums – datori un datortīkls.

Video programmas Pārventas bibliotēkā būs iespējams skatīties gan Bērnu nodaļā, gan amfiteātra lasītavā pēc vajadzības uz TV vai lielā ekrāna. Lai mūzikas un video programmu klausītāji un skatītāji netraucētu pārējos apmeklētājus, tiem būs pieejama bezvadu austiņu sistēma, kas ļaus, neesot piesaistītam un nepinoties vadu mudžekļos, baudīt augstvērtīgu skaņas pavadījumu.

Bibliotēkas telpas būs piemērotas dažādu izglītojošu un kultūras pasākumu, izstāžu un koncertu organizēšanai. Jaunā bibliotēka kalpos iedzīvotājiem kā informācijas, kultūras un sabiedriskais centrs.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Krauze